Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel rosszabb minőségű...

Mennyivel rosszabb minőségű egy utángyártott vezérműtengely mint egy új gyári?

Figyelt kérdés
2015. aug. 23. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a gyári vezérműtengely az nem utángyártott?

Biztos, hogy egy zsír új motorba bekerülő vezérműtengely ott készül az adott gyárban vagy külső céggel gyártatják le?


Valaki dolgozik a gyakoriról az Audiban, ő biztos tudja, hogy ott hogy megy ez. Az oké, hogy a blokk nálunk készül, de a többi sallang is?

2015. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valami különbség biztos van, mert a gyári új az 82000, az utángyártott pedig 36000 Ft.Én úgy tudom, hogy a gyári új az ugyan az amit az adott beszállító gyártott az autógyárnak amikor összerakták az autót, az utángyártott pedig amit kisebb gyártók gyártottak cserealkatrésznek.
2015. aug. 23. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden azért is drágább, mert gyári zacsiba rakják. Anno vettem egy ~40 centis gumi vízcsövet a Volvomhoz, gyári zacsiban 14 000Ft. Biztosan nem a Volvo gyártja, lehet ugyanaz a cég gyártja aki az "utángyártottat" is, csak az nem kerül Volvos zacsiba és nem Ivanics árulja.


Márkaszervizben a Castrol olajat is 3500/liter áron adják, ugyanaz az olaj egy olajboltban 1700/liter. :D


Azért is kérdeztem az előzőben azt amit, mert én nem vagyok biztos benne, hogy egy vezműtengelyt nem külső partnerrel gyártatnak le. Ha külső cég gyártja akkor a gyári és az aftermarket is csont ugyanaz csak más a csomagolása. Ennek kellene utánajárni. Ha ugyanaz, akkor felesleges a drágábbat megvenni.

2015. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyári minőség, mindig ellenőrzött, a gyártó által előírt anyagokból készült alkatrészt jelent. Az utángyártottakról ezt nem lehet elmondani. Ettől függetlenül sok utángyártó cég készít a gyárival megegyező minőségű alkatrészeket, lényegesen olcsóbb áron. Természetesen a legolcsóbb kategóriájú termékek, általában nem a legjobb minőséget képviselik.
2015. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tegnap vettem a kocsimba vezérműtengelyt. Gyári 7000 Forint volt, ezt elvittem a mesterhez és csinált belőle nekem egy átköszörült sport tengelyt (ez még 20k volt).

Ha a gyári ugyanolyan paraméterekkel rendelkezik mint az utángyártott, akkor én mindenféleképpen az utóbbit választanám.

2015. aug. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utángyártott és utángyártott között is van rengeteg különbség, az is elhet, hogy grammra az mint a gyári, csak épp más forgalmazza és valjában a gyár is ott készítteti.
2015. aug. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!