Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Búgó lüktető hang, remegő...

Búgó lüktető hang, remegő kormány (Punto 1) Mitől lehet ez? Lehet szálszakadt a gumi?

Figyelt kérdés

Amint elérem a 90 km/h-t, elkezd egy lüktető búgó hang jönni, kb 2 másodpercenként jön egy kicsit hosszabb búgás,100 km/h felett pedig erősen rázni kezd a kormány, 130-nál már kirázza a kezemből a kormányt. Ennél a tempónál fékezéskor is erős rázás kíséri. Tárcsa és betét zsír új, nincs eldeformálódva.

Téli gumival nem tapasztaltam ilyen jelenséget, futómű valószínűleg rendben van.


2015. aug. 24. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ráhúztál a gumira szerelés után 50km el?

Lehet meglazult a felni.

Lehet meglobbant a féktárcsa, mivel érdes a felülete, amíg nem kopik be, egy durva fékezés is elég.

Lehet szálszakadt a gumi is.

2015. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor voltak utoljára centrírozva a kerekek?
2015. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kerekek tavasszal voltak kicserélve a téli gumiról a nyári szettre, mivel ekkor is vettem az autót, onnantól folyamatosan újítom fel (ahogy van rá keret)

Féket kíméltem, nem volt hirtelen fékezgetés, még hosszú lejtőn is csak rá-rá fékezéssel szoktam fékezni, nem taposni, hogy megvetemedjen és beégjen a betét.


A felniben tudom van egy enyhe dudor a belső peremnél jobb oldalon, de mégis lehúzott ablaknál 2-esben kigyorsításkor bal elölről "hallatszott" kelepelő pattogó hang...


Lehet valóban szálszakadt a gumi, és ideje lenne lecserélni. 10-11 éves gumiról van szó.

2015. aug. 25. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Az már mindenképpen megérett a cserére.
2015. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi volt a probléma?
2023. aug. 29. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!