Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autó nekikoccan egy...

Ha az autó nekikoccan egy alacsony beton kockának és ezért sérül, mivel a tolatóradar semmit sem jelzett, akkor azt kifizethetik ahol a tolatóradart vettem?

Figyelt kérdés
Mert azért koccantam végülis mivel nem jelzett és nem működik megfelelően. Sajnos egy kissé meghúzta a kocsi hátulját pedig a radarnak jelezni kellett volna mivel annyira nem volt alacsony és a radar szinte a legalján van. Ilyenkor van erre biztosításuk?

2015. aug. 27. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Persze, hogy kifizetik. Ez csak természetes. Sőt a jogosítványod árát is, hiszen nem kaptál kiképzést arra, hogy alacsony betonkockák szaladgálnak az autó mögött. Valamint a tegnapi nagy melegben megromlott tej ára is visszaigényelhető. A Riska biztosítása, erre éppen elegendő jogalap.
2015. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig mindenért a gépkocsivezető a felelős. Vagy a tulajdonos.

Te vagy a hibás, mert nem megfelelő tolatóradart választottál, vagy mert nem ismerted a pontos működését (mit lát, mit nem lát). Biztosítás, ha van, akkor neked van. Akkora önrésszel, amekkorával... ha nincs, lehet saját zsebből javíttatni.

De ha akarsz egy jó napot szerezni a boltnak, menj el. Biztos jól fog esni egy nagy nevetés. A nap hülyéje díjra pályázol?

2015. aug. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már széttrollkodjuk a kérdést, akkor legyen!

Én a gyógyszergyártót fogom perelni, mivel a gyógyszerem miatt kissé izzad a tenyerem. Emiatt csúszott meg a kormány a kezemben, és egy kicsit lepadkáztam az autóm kerekét.

2015. aug. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:
100%

Torgyán papát idézve:

Nakéremszépen!

Az alacsony betonkockáknak nincs joguk az autó hátrameneti hatáskörében tartózkodni.

A tolatóradar pedig azonnal monnyon le!

2015. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én feljelenteném a betonkockát és ráverném az egészet.
2015. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért kellett a tolatóradar, hogy többet ne kelljen a szemedet erőltetni? Legközelebb inkább az ablakokat és tükröket használd, mikor vezetsz. Meg a szemedet.
2015. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!