Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől csavarodik le anya a...

KovácsZoltánZoltán kérdése:

Mitől csavarodik le anya a turbó kompresszorlapátjánál?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy akinek volt már ilyen problémája, annak mi volt a magyarázata vagy mi lett mondva magyarázatnak. Mennyiből úsztad meg az esetet?

2015. aug. 31. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha sima anyat tettek ra felujitas utan, akkor siman lerepul, mert oda onzaros kell. Ha meg az onzarosat tettek vissza, akkor osszeszerelesi hiba, mert kevesebb nyomatekkal huztak meg az eloirtnal.
2015. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Honnan van az információd?
2015. aug. 31. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik haveromnal fordult elo, esztergalas utan, hogy a tengely vegere balmenet helyett jobbmenetet vagtak. Ratettek a mezei anyat osszerakasnal, mert hat jovan az ugy', utana meg jott a fejvakaras.
2015. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném még előre, hogy a gyári csavarok sem önzárósak, azaz nincs bennük semmilyen záróanyag. Egy anyagból készült balos menetű (fordított), finomemelkedésű csavarokat raknak rá a gyártók, ezzel a menetemelkedéssel oldják meg az önzárást. Ha ráeröltetnénk egy normálmenetes, balos csavart, akkor sem tekeredne le valószínű. A menet megindítása nem igényel igazán nagy erőfeszítést. Információim nem a netről vannak, jelenleg a kezemben van kb 100 db záróanya, szinte mind gyári. Én szedtem le őket, hamarosan lemérek egy gyári nyomatékot is, engem is érdekel. Van egy szinte mindenki által elfogadott magyarázat a letekeredésre, de én arra vagyok kíváncsi, hogy ki hogy járt, mit hallott ilyen esetben. Az előző kommentelő válaszát nem tudom elfogadni.
2015. aug. 31. 12:58
 5/6 A kérdező kommentje:
a turbók tengelye nem hasonlítható össze egy esztergált bármilyen tengellyel! Akkor a válaszod nem is turbótengely alapján írtad ezek szerint!
2015. aug. 31. 13:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha pedig turbótengelyre jobbmenetet esztergáltak, pláne normálmenetet... hát megvan a véleményem!
2015. aug. 31. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!