Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha most lett meg a B jogosítvá...

Ha most lett meg a B jogosítványom, akkor lehet A2-t csinálnom kedvezmnényesen?

Figyelt kérdés
gondolok pl ilyenre hogy nem kell megint kresz tanfolyam, elvégre ugyanaz

2015. aug. 31. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs átfedés B és A/A1/A2 között, ugyanúgy kell kreszből vizsgáznod! Ha friss a B jogsi, akkor spuri B125 (A1)-re, mert frissek az emlékek, simán levizsgázol, csak pár dolog más. Ezen kívül, ha sohasem motoroztál, akkor 2+1 óra vezetés kevés lesz, venned kell plussz órákat. Ha tudsz motorozni, akkor megvan 35k körül a dolog, ha nem akkor az legalább 4-5 plussz óra lesz.
2015. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kellenek a plusz vezetési órák, én leraktam az A2-t úgy, hogy az oktatáson ültem először motoron. Viszont legalább biciklizni jó ha tudsz elötte.
2015. aug. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát a bicikli az megy :D

az A1-el meg az a bajom, hogy 11kw nem valami sok, ezért inkább A2 (35kw), aztán max nem kell akkora motort venni, majd a későbbiekben lehet nagyobbra váltani

2015. szept. 1. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs motoros tapasztalatod, akkor az A1 is sok lehet! Okok értem hogy nem hangzik soknak a 11kw, de az arányaiban olyan mint egy 130Le-s Swift! Ami ha bele gondolsz már elég komoly és ennek csak 2 kereke van!

Ha nem vagy eleresztve anyagilag, akkor kezdhetsz A2-vel és egy 500-as motorral, DE NAGYON ÓVATOSAN!!! Azok a gépek már 50Le körül vannak, brutál nagyon lehet velük esni!

Én a helyedbe vennék egy 50-es gépet (nem Simsont, valami komolyabbat), arra úgyis jó a B, olcsó és megtanulsz vele motorozni. Ha tetszik és megy, akkor irány A2. Legyen egy kis lépcső mászás! Bicikliről felülni egy "nagy" motorra (mert valljuk be, egy 400/500-as motor nagy) kicsit meredek. Nem akarlak elriasztani! Sok szeretettel várunk magunk között!

2015. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát ja, ezaz, annyira azért nem mély a zsebem, pont ezért én simán megcsinálnám az A-t, és vennék sokkal kisebb motort, de nem vagyok még annyi idős.

igaz A2-vel is lehet kisebb mocit venni, nem kell egyből 34.9 kw-osat, csak tudod ilyenkor azt nézi az ember, hogy a későbbiekben, tud e majd "lépcsőt mászni"-jogosítvány és motor téren egyaránt

2015. szept. 1. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én a következőt csinálnám, ahogy írtam is. Venni egy normális 50-es mocit, NEM simson és NEM robogót. Valamit amivel megtanulsz motorozni. Ha gyorsasági akkor pl. Aprilisa RS50, esetleg supermoto Yamaha DT50X, de ez csak 2 példa volt. Ezzel járkálsz 1 évet. Ha nem tetszik, akkor is ki tudsz szállni a 200 körüli motorból 10-20e veszteséggel és megvan a pénzed, ha tetszik, akkor szépen megcsinálod az "A2"-t és veszel egy 500-as mocit (Suzuki GS500, Kawasaki ER5). Ezek is jók és nem növöd ki 1 nyár alatt. 2-3 év után meg irány az "A". A mocit pénzé teszed és ami közbe összegyűlt, veszel egy nagyobbat.
2015. szept. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!