Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális, ha félek a kis...

Az normális, ha félek a kis autókban?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem érzem bennük magam biztonságban, félek ha adódik valami váratlan szituáció,akkor nem tudok hirtelen kigyorsítani és hasonlók. Utazni és vezetni se igazán szeretem ezeket (főleg vezetni). 21 éves vagyok , az első autóm egy 4,7m hosszú jószág , és mindeki kérdezte mikor meg vettem (éve) ,hogy hogy nem félek , egy ekkora autótól , én meg nem értettem a kérdést , mondom pont,hogy a kicsitől félnék.. Más is van ezzel hasonlóan?

2015. szept. 3. 11:36
1 2 3
 1/23 veterán vas ***** válasza:
100%

Hmmmm.

A trabanton, kispolszkin, zaporozsecen szocializálódott generációnak ez -valószínű- egy értelmezhetetlen gondolatmenet.

Különben, ne foglalkozz a világgal, ha Te egy utcai tengerjáróban érzed jól magad, akkor legyen úgy. Persze, csak ha vállalod a vele járó kellemetlenségeket is.

Szerintem senkinek semmi köze hozzá. :)

2015. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Csak autóval van ez? Szerintem inkább klausztrofóbiád van, vagy nagyon erősen bebeszéled magadnak, hogy a kisautók életveszélyesek (pedig nem).
2015. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 dirtboy ***** válasza:
100%

az autó hossza csak egy dolog,egy törésteszten lehet jobb helyezésen van egy 4,1m jármű mint egy 4,7-es.

a kigyorsításos dolgot nem értem,ezt úgy tudom elképzelni hogy be vállalsz egy olyan előzést hogy nem messze tőled jönnek szembe.

de ez meg olyan dolog hogy tudni kell mire képes a kocsi amit vezetsz nem csak menni ész nélkül és akkor nem lesz ilyen probléma.

2015. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 veterán vas ***** válasza:
100%

Másik megközelítésben:

egyáltalán nem egészséges dolog, állandó félelemérzettel közlekedni.

Ezen még az sem segít, ha a méretekkel magyarázod.


Ezen az elven, egy biciklin merő rettegés lehet az életed. ;)

2015. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
ezért járnak egyre többen SUV tankokkal, nem csak a biztonságérzetük, de még a p*csük is nagyobb tőle... csak akkor van gáz, ha a nyerges jön szembe...
2015. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Biciklin nem félek, imádok biciklizni , mert ott tudom,hogy az én képességeimen múlnak a dolgok,nem pedig az autóén. Legjobb példa az előzés. Valahogy jobb érzés belekzdeni egy erősebb autóval,mint egy gyengébbel. Persze,ebben a viszonylag kevés rutinom (2éve van kocsim) is benne van,ezt aláírom,de többször volt már,hogy jól jött az a pár plusz lóerő. Másik példa, amit szintén gyakoraltban tapasztaltam 3 sávos autópáylán (németországban) metnem középső sávban és bevágott elém egy kamion (előzött egy másikat) megállni nem igen tudtam volna,ezért tekertem a kormányt balra , és mentem ki a legbelső sávban , ahová amire odaértem már láttam h jöttek mögöttem is nagy sebességgel , és ott is jól jött,hogy volt még erő az autóban , különben lehet belémjönnek és volt már több iylen szitu is. Egyébként sajnos nekem sem vesenyautóm van , sokoszor emgjegyzem magamban,hogy de jó lenne most egy Porsche vagy egy Ferrari, mert egyszerűen azt követeli a szituáció. Ehelyett van,hogy 30 percel hosszabb a menetidőm,mert ment mdonjuk előttem 3 kamion 70-el , amiket kb. (főleg a kevés rutinommal) lehetetlen volt megleőzni.. Szóval én kisebb autót már soha nem fogok venni, ellenben erősebbet biztosan.
2015. szept. 3. 13:25
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
Ööö, egy csöppet kamikaze vagy kérdező, csak kapdosod a kormány össze-vissza, mikor a másik 200-al jön a hátadnál... Azt hiszem, még én is félnék melletted.
2015. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

125-ös Polskival tanultam meg vezetni (az ugye elég nagy), Maruti volt az első autóm, most Swiftem van, nő vagyok, és soha nem félek vezetés közben...

Tisztában vagyok vele, hogy nem csak tudás, szerencse is kell a közlekedésben. Ha meg kell halnod, meghalsz egy Audiban is, ha túl kell élned, nem lesz gond egy Trabantban sem.

Persze a tudás, és reakcióidő is fontos.


És tanuld meg, nem a méret a lényeg...

2015. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a rutintalanságot, meg a vezetni nem tudást ne mérettel és lóerővel próbáld pótolni!!!
2015. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én be sem szállok kisautóba!
2015. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!