Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha eladom az autóm, akkor az...

Ha eladom az autóm, akkor az átíratást nekem kell elvégezni?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Célszerű a vevővel együtt azonnal elintézni - ugyanis ha a vevő nem íratja át, akkor mindenért Téged fognak elővenni.
2015. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Le kell jelentened az okmányirodában, hogy az autót eladtad, már ne a te tulajdonod.

Ez a saját érdeked is, így biztosan nem kapsz hetek, hónapok múltán sem meglepi csomagokat, gyorshajtás, tilosban parkolás, jogosulatlan úthasználat miatt.


Az adásvételit kell vinned az okmányirodába.

2015. szept. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az átiratást a vevőnek kell intézni hogy a nevére kerüljön. Te csak az adásvételivel megjelensz az okmányirodában a legrövidebb idő alatt hogy teljesen lekerüljön a nevedről az autó.
2015. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zebra3328 ***** válasza:
És ha végeztél az okmányirodában (amilyen hamar tudod, intézd), utána még jelezd a biztosítónak is az eladást.
2015. szept. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: tök jó, hogy így lehúztatok, de én ezt a tanácsot kaptam és adtam tovább.

Akkor viszont most én kérdezek: ha szerintetek az nem jó, hogy a vevővel együtt azonnal intézni z átírást,akkor mi a teendő, azaz mi történik akkor, ha az eladó bemegy az okmányirodába, lejelenti az eladást az adásvételivel, a vevő viszont nem íratja át. Akkor nincs tulajdonosa az autónak addig, amíg a vevő át nem íratja, szerintetek?

Vagy mi történik akkor, ha kiderül, hogy az adásvételin hamis adatokat adott meg a vevő? Mert úgy tuom, a gépjármű átíráshoz nem kötelező közjegyző, ügyvéd, stb.


A kérdezőtől bcs, de ez is ugyanehhez a témához tartozik :-)

2015. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hello 1-es :)


Ez nehezen kivitelezhető amit írsz hogy együtt menni az okmányirodába. Mert az átiratáshoz eredetvizsga is kell az meg nincs minden utcasarkon főleg egy eldugott kis faluban a világvégén és még időpontot is kell kérni általában. Okmányiroda sincs mindenhol. Most gondolj bele, elmegyek hozzád 250 km-re hogy megvegyem az autódat de csak másnap kapunk időpontot. Addig ott alszom nálad.? XD


Ha pedig te bejelentetted az eladást az okmányirodában meg a biztosítónál az már nem a te felelősséged hogy a vevő átíratja vagy sem. Ha nem íratja át az ő baja, mert 15 nap után már többe fog neki kerülni az átíratás.


A vevőnek sokkal nagyobb a rizikója mint az eladónak. Hazamegy az autóval de az eredetvizsgán az megbukik nem tudja átíratni. Vagy nem volt tehermentes az autó megint nem tudja átíratni pl APEH tartozás. Bukta a benzinköltséget, bukta az eredetvizsgát és akár pereskedés is lehet belőle.

2015. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felesleges parázni. Ha megvan az adásvételid azon rajta van PERCRE pontosan hogy mikor adtad el. Attól a perctől kezdve nem te vagy a gépkocsi tulajdonosa. Bejelented az ocsmányirodában és kész. Ha meg kapsz valamit akkor válaszlevélben elküldöd az adásvételi másolatát. Ha ragaszkodsz ez együtt elmenetelhez a magad dolgát nehezíted.
2015. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A vevő átíratja az autót, annak vannak anyagi vonzatai (vagyonszerzési illeték, okmányok cseréje)

Az eladó leíratja az autót a saját nevéről, azért, hogy később ne érhesse őt kellemetlenség - ez díjmentes.


Be lehet menni együtt az eladónak és a vevőnek az átíratást elintézni, ha az megoldható, de erre senkit nem lehet kötelezni, ez csak egy ajánlás, ha minden dokumentum megvan, mindé félnek jó az, ha a papírokat is lerendezik.


A vidéki okmányirodákban nincs sorban állás, viszont nincs állandóan nyitva az iroda, sok helyen csak négy órás az ügyfélfogadás (délelőtt, délután)

2015. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!