Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortól vezethetek...

Hány éves kortól vezethetek motort?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van egy osztálytársam aki néha motorral jár be suliba. Most töltöttem be a 15-öt és szeretnék én is motort. Hány éves kortól és milyen motort vezethetek (települések közötti közlekedésre)? Mi kell ahoz hogy vezethessek? Meddig tart amíg megszerzem a jogsit és milyen kategóriába kellene? És milyen motort vehetnék egyátalán?

Gyorsulási motort szeretnél nem pedig krossz motort.



2015. szept. 8. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
30
2015. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Google első találata:


"AM" kategória (robogó) 50 cm3-ig


14 éves kortól

Segédmotoros kerékpár

"A1" kategória: 125 cm3 hengerűrtartalmat és a 11 kW-os (kb. 15 Le) teljesítményt meg nem haladó hajtómotorral ellátott motorkerékpár

15,5 éves kortól, vagy B kategóriás jogosítvánnyal csökkentett óraszámmal

A1

"A2" kategória: legfeljebb 35 kW (kb. 46,93 Le) teljesítményű és 0,2 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányt meg nem haladó motorkerékpár


18 éves kortól

A2 kategória

"A" kategória: 40kw-ot meghaladó bármilyen motorkerékpár

23,5 éves kortól, vagy 20 éves kortól legalább 2 éves A2-es előképzettséggel

Gyorsaságit még legalább 5 évig nem vezethetsz.

2015. szept. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszoló szépen leírta a lényeget én csak egy picit érthetőbbé teszem számodra.


Hány éves kortól és milyen motort vezethetek (települések közötti közlekedésre)?

- 14 évesen teheted le az AM kategóriájú jogsit 50 köbcentis motorra, tehát tágabb értelemben robogóra amin (azok amiken nincs rendszám).

- Természetesen ezzel is megtudsz tenni települések közti távolságot, azonban nem mehetsz vele autópályára, autóútra. Tehát főúton közlekedhetsz vele ahol a megengedett legnagyobb sebesség 90km/h.


Mi kell ahhoz hogy vezethessek?

- Nyilvánvalóan pénz, szülői engedély, orvosi alkalmassági és be kell iratkoznod egy tanfolyamra ami három részből áll: 1. elméleti oktatás (KRESZ) + ugye az elméleti vizsga 2. ha megvan a KRESZ akkor kezdheted a forgalmat ami kb. 10db órát jelent majd ha készen állsz jöhet a forgalmi vizsga is. 3. részt kell venned egy elsősegély oktatáson is amiből szintén vizsgázni kell (az elsősegélyt akkor végzed el amikor szeretnéd, tehát mindegy hogy a kresz előtt, után stb..) Ha mindenből sikeresen levizsgáztál akkor fogsz vezetői engedélyt kapni AM kategóriában.


Meddig tart amíg megszerzem a jogsit és milyen kategóriába kellene?

-Ahogyan már említettem te még jelenleg csak AM kategóriájú jogosítványt szerezhetsz (16 éves kortól mehetnél A1-re azaz 125cc motor)

- A jogosítvány szerzés ideje több dologtól is függ: az ügyességedtől, milyen gyorsan teszed le a vizsgákat, milyen rugalmas az autósiskola stb. de általában olyan 1-2 max 3 hónapot szokott jelenteni az egész ( mindennel együtt) + sikeres forgalmi után, kikéred a vizsgalapot a közlekedési felügyeletnél, elmész az okmányirodába ahol megigényled a jogosítványodat és olyan 2-3 héten belül kiküldik amivel már szabadon vezethetsz.


És milyen motort vehetnék egyáltalán? (Gyorsulási motort szeretnél nem pedig krossz motort)

-A lényeg legyen az cross motor v "gyorsulási" hogy 50cc nem haladhatja meg. Van egy halom oldal a neten mint pl: a hasznaltauto.hu ahol tudsz böngészni, ha annyira a gyorsulási motorok jönnek be akkor ajánlom az olyanokat mint pl: yamaha tzr50, aprilia rs50 és társai


Remélem segítettem.

2015. szept. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!