Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül, hogy másik...

Mennyibe kerül, hogy másik környezetvédelmi osztályba írják át az autót?

Figyelt kérdés
Most volt műszakin a kocsi ami meg is lett, viszont matricát és forgalmiba bejegyzést nem kapott. Azt mondta a szerelő ez valami új hülyeség mert most 4-esből 6-os környezetvédelmi osztályba került az autóm és mehetek be rendszámmal, forgalmival, vizsgapapírokkak az okmányirodába hogy átsorolják az új osztályba és megkapjam az érvényesítőket. Az eszem megáll, 8 évig jó volt ebben a csoportban. Ha valaki már járt így lenne kedves megosztani hogy mennyibe került ez a szemétség ? Ha új forgalmit is nyomnak emiatt gondolom nem olcsó.
2010. márc. 12. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kérdezd meg telefonon vagy személyesen, az nem kerül semmibe, de én 50-100 közé tenném
2010. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Legközelebb kedden lesznek szóval telefon kilőve, személyesen meg már ha odamegyek meg is csináltatom csak jó lenne tudni mennyire számoljak.

50-100 mire gondolsz amúgy ? 50-100 Ezer biztos nem, vagy ha igen akkor valakit legyilkolok ott benn a rendszámtáblával :)

2010. márc. 12. 17:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Én meg nem értem az egészet, mert a motor környezetvédelmi besorolása az adott motor tipusától függ, és az változatlan , ha nincs motorcsere
2010. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

- 5-nél rosszab besorolás alá tartoznak az EURO II-es, vagy annál rosszabb motorral felszerelt járművek;


- 5-ös besorolás alá tartoznak a hibrid és az elektromos járművek;


- 6-8-as besorolásba tartoznak az EURO III-as motorral felszerelt járművek;


- 8-nál jobb besorolás alá tartoznak az EURO IV-es vagy jobb motorral felszerelt járművek.

2010. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Változtattak valamit és most ezért került másik kategóriába, de én se érem igazából. Az a lényeg hogy ki kellett valamit találni hogy szedjenek be mégtöbb pénzt.
2010. márc. 12. 20:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezen nem lehet változtatni, valami nem stimmel.
2010. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egész teljesen lehetetlenség, hiszen most,már együtt van a műszaki vizsga a környezetvédelmivel, és ha sikerül a vizsga azt jelenti, hogy rárakják a matricát is a rendszámra!

Valami tényleg nem stimmel e körül..

Én a helyedben felhívnám a vizsgahelyet

2010. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Környezetvédelmi plakettre vonatkozó speciális szabályok!A műszaki vizsga keretében elvégzett környezetvédelmi felülvizsgálat és a műszaki vizsga sikeressége esetén a sikerességet igazoló, a jármű környezetvédelmi osztályának megfelelő színű, egyedi sorszámmal ellátott matricát (plakett) kell (!!!) a jármű hátsó rendszámára felragasztani.
2010. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A környezeti matricát meg is kaptam (kék színű) a műszakit viszont nem. A műszaki vizsga lapján záradékba beírták hogy 6-os környezetvédelmi osztályban van az autó, eddig pedig a 4-esben volt (ez van a forgalmiban is). Egyébként azt mondta a szerelő hogy mostanában amiket visznek kocsikat vizsgáztatni soknál előfordul ez, szóval nem egyedi eset. De amúgy én sem értem.
2010. márc. 12. 21:29
 10/11 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy kis infot, itt lehet olvasni a változásról.:

[link]


"A Műszaki Adatlappal besétál egy okmányirodába, ahol bejegyzik az adatváltozást. Ez sajnos gyakorlatban a forgalmi engedély cseréjét jelenti minden esetben, mindhárom, még érvényes típus esetén (kétlapos, háromlapos "szöveges", háromlapos "kódos"). Ennek költsége jelenleg 6000 Ft."


A kérdésemre is megvan a válasz úgylátom.

2010. márc. 12. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!