Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.6 8 szelepesbe...

Opel Astra G 1.6 8 szelepesbe milyen másik fajta (erősebb) opel váltója passzolna bele?

Figyelt kérdés
Váltócsere előtt állok,motorkód:x16szr,váltó:F13,hidraulikus kuplunggal szerelt.

2015. szept. 10. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A váltó áttételszámát, az utolsó három számjegy jelöli. A tiéd valószínűleg így néz ki: F13C374. Ez esetben egy 394-es váltó némileg erősebbé tenné a géped. Az újabb benzineseket már ilyenekkel szerelték.
2015. szept. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia,köszönöm a szakértő tanácsot,végre valaki hozzáértő! Viszont az erősséget nem úgy értettem hogy a motorerő legyen érezhetőbb-rövidebb végáttétel,hanem maga a váltó teherbírására gondolok,tehát a lényeg hogy ne F13-as váltó legyen hanem mondjuk F17-vagy bármi-a legtöbb nm-re tervezett,amivel még összepasszolna a motor,a kuplung,a kihajtás,bakok,stb.,ugyanis lefogaztam benne a diffit,kicseréltem egy kadettére,egy az egyben passzolt bele,csak sajnos a váltóban a többi fogaskerék is sérült a letört fogaktól,így egy darabig hiba nélkül működött természetesen egy átmosással+új váltóolajjal,de eddig bírta,mostanra fütyült,kerregett,szalasztott,tovább amortizálódott,beszorult sebességbe és megadta magát,ezt szeretném elkerülni egy erősebb anyagból készült váltóval hogy ez ne ismétlődjön meg,az áttétele szinte mellékes.
2015. szept. 11. 14:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy F17-es váltóm, ami egy 1.8-as Astra G-ben volt. Ránézésre teljesen egyformák, de még sosem jutott eszembe, hogy rápróbáljam egy másik motorra.
2015. szept. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2. Helyileg merre vagy? Ha kiszedtem az enyémből összehasonlíthatnánk,ha jó hozzá érdekelne
2015. szept. 11. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Bp dél-Pesti részén.
2015. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!