Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erős kocsi olcsón! Ha 150+LE-s...

Dav1iD kérdése:

Erős kocsi olcsón! Ha 150+LE-s autót akarok venni és 150-200. 000Ft-t költenék rá, akkor melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Böngésztem egy használt autó oldalt és rábukkantam egy MERCEDES-BENZ 190 190E-re ami számomra tökéletes lenne. Egy a baj vele, hogy nemsokára lejár a műszaki. A második autó amit megláttam az egy BMW 318i. Ez is nagyon bejön. Tehát ezekhez hasonlót tudnátok mondani ami árban-erőben is stimmel? Évjárat teljesen mindegy, állapotilag megkímélt/normál legyen. Első autó úgyhogy megmondom őszintén nem nagyon vagyok tisztában vele.

2015. szept. 13. 21:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

De értitek, 190-es Merci 100 lovas motorral, és 318-as BMW, ami messze nem 150 lóerő, de a kérdésbe odaírja, hogy 150+ lovas autó kell neki :D

Amúgy maradhatsz házon belül, van 190-es Merci 2.6 benzinnel, meg van 320-as E36-os BMW, pont 150 lóerővel, és az elég fürge már. Szóval ilyeneket nézz, de 150+ lónál számolnod kell azzal, hogy hosszú úton is MINIMUM 10 litert fog enni. Feltéve ha nem robban le a falu/város kijáratánál. Amúgy amiket a neten hirdetnek 300-400-ért ramaty állapotban, azt lehet leengedik neked 200-ra ha komolyan gondolod a vételt, de arra ne számolj hogy megkímélt lesz, de lehet szerencséd van, és mechanikailag kifogsz egy jó autót, ami viszonylag megbízható.

Nekem is van E34, szinte ingyen vettem, nagyon szeretem, motor-váltó tökéletes, imádok vele menni, de ilyen hosszú (értsd 10+ km) útra nem merek vele elmenni, mert tuti otthagy (random elmegy a töltés - minden leáll, kimegy egy apró biztosíték, ami 30 Ft, de 2 hétig keresem, hogy miért ment ki - addig be sem indul az autó, stb).

2015. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Elözőnek üzenem:

Nekem teljesen megbízható az E34 és messzire is merek vele menni!


A kérdezőnek:

-"csak" 150pacis az e34 -m és néha okoz meglepetést, hidd el elős rwd nem való fris jogsira, elég lesz neked 80-100paci is!


-hogyha nem szerelő a szakmád és nincs rutin, szerszám, alkatrész forrás, havi pénz akkor felejtős a 200eFt alatti kocsi!!!! (én 1,5év után kezdem látni az alagút végét és le se merem írni mennyi munkaórám és pénzem benne)


-javaslom a 200ból vagy vegyél egy ladát, ha rwd kell vagy, hogyha nem akarsz fapados kgst kocsit akkor még gyűjtögess 1-2hónapot és 600-800körül nézelődj!

Ami pénzt pár hónap alatt kocsira költenél az simán többszöröse a 200eFt -nak így nem kell sokáig várni a 600-800 -ra.Különben lenne egy 2kilós szobrod a kertben!


Kis ízelítő: nekem, hogy hivatalosan átmenjen műszakin az E34 kb. 120-130 -t költöttem csak alkatrészre maximális kedvezménnyel(45-50%) és munkadíj nincs, mert magamnak szereltem. Erre rájön a műszaki is ami ugye 20as.


10-12l fogyasztással csak minden hétvégén használd a kocsit rövid távra(100km) az havi szinten 2x11 x4 x340Ft vagyis 30as és a jelenlegi állapot megörzésre ennyi is elmegy(bizti,járműadó,olajcsere,stb.) akkor már 30+30 az 60, és simán havi 50-60 rá fog menni a hibák javítására, hogy előbb-utóbb utolérd magad, mert 20-30éves kocsik. Ez alsóhangon is havi 120-150eFt!


Nekem az átírás majdnem azonos volt a kocsi árával és arra is 15nap van!



Remélem észhez tértél a rózsaszín felhőkből....


SOKSZOR 150-200 lesz mire azt mondod "autó" és mész is vele havonta nem csak a kertben porosodik!

2015. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Elözőnek üzenem:

Nekem teljesen megbízható az E34 és messzire is merek vele menni! "


Ebben nem is kételkedem, én is nagyon jó autónak tartom az E34-et, de mondd meg őszintén, hogy mennyi pénzért vetted, vagy mennyit költöttél rá? Mint írtad szerelő vagy, gondolom állandóan bütykölöd.

2015. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

165 volt torotten de 10+eve elozo tulajnal.

Semmi bohoccelni meg foliazas.


A megbizhato mukodeshez ami olyan volt nem igenyelt sok penzt. Az a sok mire sorban mindent ami cserere szorul kicserelek. Nem tudom mar hol tartok loveban, de megbizhatosag kapcsan semmi nem ert varatlanul.

Meglepoen jol tervezett auto!


Hozzateszem sok szemetet lattam mire ezt megvettem!

Merciket is lestem.

2015. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Tehát egy 20+ éves BMW-hez mérten is vállalhatatlanul sokban van:)


Remélem legalább nem egy lepukkant autó látszatát kelti, hanem lesz belőle egy jó kis youngtimer

2015. szept. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Mihez képest sok?


3000eurotol kezdődnek a valamire való e34 -k mobile.de-n

Sok extra már nehezen beszerezhető :(

Sajnos még külsőre elég szakadt, de azt tartogatom a legvégére, mert szeretnék telifényt és komplett új gyári diszléceket mindnehova meg legalább a két első ajtóra új kédergumit.

Klimám még nem működik :(

A sok alkatrész tömegből hiába látom mi van legjobban elhasználódva és megyek sorba, de a többséget már rég cserélni kellett volna pár éve...

Szokás szerint a viszkóm nem zárt össze, a feszítő és vezető görgők morogtak, stb.

Mikor meg valaki mondja "szaaarkocsi", mert mennyit szerelem vissza kérdezek, hogy az autó hibája, ha valamit nem cserélnek ki mikor kikellene?

Ahol csak tudott falslevegőt szívott vásárláskor(néha szépet pukkant a szívósorba...).

kb. 32fok felett elmennek a pixelek a kijelzőn(ez is tipushiba, de javítható, javítva is lesz...)


Ez van, semmivel nem olcsóbb móka, mint egy "kész" e39 ami fiatalabb és csak bele ülsz, elforditod a kulcsot és mész...

Viszont ez még klasszikus kocsi!

2015. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 bp1985 ***** válasza:
Előbb ébredj fel, utána rájössz, hogy ilyen autó nem létezik.
2015. szept. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!