Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkre mehet miatta a motor?

Tönkre mehet miatta a motor?

Figyelt kérdés

Egy vidéki munkából hazafelé jövet, tönkrement a termosztát, az autómban, április vége felé. Az egyik városban,megálltam egy szerelőnél,és ő orvosolta a problémát. Mostanában, egy-egy hideg reggel, nehezen melegedett fel a motor az autómba, a hétvégén elmentem a szerelőmhöz,ott értesűltem, hogy nincs is termosztát a kocsiba.Vagyis, a másik szerelő nem kicserélte, hanem csak kivette a rosszat. (ezért fizettem, borravalóval együtt 15e. ft.-ot) Namost én igy mentem, kb. 15 ~ 20 e. km-t. Az utóbbi 1 hónapban észre vettem, hogy az autó egyre jobban füstöl. ( vw passat 1.9 tdi)

Lehet -e amiatt, hogy nem volt meg a motor üzemi hőmérséklete, és igy nem megfelelően üzemelt a rendszer ?



2015. szept. 15. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Hiába volt elég meleg a nyáron, de igen, előfordulhat, hogy jobban megkopott a motor. Olajfogyást figyeld, hogy mit mutat
2015. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem hinném hogy emiatt tönkrement volna. A termosztát kivéteével csak az van, hogy lassabban lesz üzemi hőmérsékletes a motor. A rég Skoda 120-asokból sokan kivették, és gy használták.
2015. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kellene tönkre mennie a motornak, lévén, hogy nyár volt és amúgy kis nyitva lett volna a termosztátod. A hiányát inkább télen érzed, mert nem fűt az autó.

De a víz hőfokán is látnod kellett volna, hogy nem tartja stabilan a 90 fokot.

2015. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet baja, mivel nyár Volt. Valószínü a mostani hüvösebb okozza a füstölést, meg valszeg többet is eszik. Tetess bele egyet, aztán jó lesz.
2015. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:

A termosztát hiánya és a füstölés erősödése csak véletlen egybeesés lehet. Az is elképzelhető, hogy a füst sem erősödött, csak mióta tudod, hogy hiányzik a termosztát, kritikusabb szemmel nézel az autóra.

(amolyan negatív placebo-hatás)

2015. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a hétvégén már rakott bele a szerelőm, onnan tudom, hogy nem volt benne.Hát igen, nem vettem észre, a nagy rohanások közepette, hogy nincs meg a megfelelő, hőmérséklet. De ha legközelebb arra járok,(aki kivette belőle) elbeszélgetek kicsit a szerelő úrral. Attól félek, hogy az első hozzászólónak lessz igaza, mert, mások is azt mondják, ha nincs meg a megfelelő üzemi hőmérséklet, sokkal jobban kopik a motor.
2015. szept. 15. 10:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Az 5-ös nek írom, hogy a termosztátot, szombaton pótolta a szerelőm, de én már egy jó hónapja észre vettem a füstölést, és nem is emiatt vittem a kocsit a szerelőhöz.
2015. szept. 15. 10:11
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:

Sokkal jobban kopik ilyenkor a motor, a víz túlhűti. Az enyémben nyitva maradt, így vettem a kocsit, de hazafelé a 20km-s szakaszon feltűnt és kicseréltem gyorsan (nyáron is túlhűti a motort)


A szerelőt nem minősíteném, bár neked is feltűnhetett volna hamarabb... (pl pár km után).


Lehet hogy ettől még sokat elmegy, nézegesd az olajat rendszeresen és tölts rá ha kell!

2015. szept. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ettől nem megy tönkre a motor, főleg egy dízel, mert nincs olyan mint a benzinmotornál hogy a dús keverék lemossa az olajat a hengerfalról. Nem valószínű hogy ettől füstöl a motor. Természetesen jobb ha teljesen bemelegszik a motor, de a dízel egyébként is nehezebben melegszik, még jó termosztáttal is, szóval ha gyakran jár rövid utakon városban akkor szinte tökmindegy hogy van e termosztát. Persze nyári időszakra vonatkozik ez, télen azért kell a termosztát.
2015. szept. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beviz Elek ***** válasza:

Tehát mivel lassabban melegszik egy dízel, a tulaj pedig pizzafutárkodásra használja, ezért ez sem káros és az sem ha nincs benne termosztát? Logikus... jaa nem!


Mindkettő káros. Teljesen mindegy hogy műszaki hiba vagy rossz felhasználás miatt hideg a motor, az autónak káros. Ha nem lenne az, nem tennének bele termosztátot.


A pizzafutár azért jár benzines Suzukival, mert olcsó és jobban bírja (de annak sem egészséges!). A dízel hosszútávokra lett kitalálva kevesebb indítgatással.


A hőre az anyagok tágulnak. Meleg motornál a dugók, a motorblokk felveszi az optimális méretet és tolhatod a kocsinak. Hidegen azért sem szabad kinyomni a szemét, mert egyenetlenebbül tágul. Milyen szuper lehet, mikor belül robban az üzemanyag, elég forró minden, a 30fokos víz pedig a járatokban hűti, pedig 90fokosra lett tervezve.


Ugyanez az olaj. Üzemi hőmérsékleten optimális a kenése.

2015. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!