Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nyitott rendszerű ("belezett...

A nyitott rendszerű ("belezett") kipufogó (galant-on) motorikusan "káros"? Illetve tényleg illegális?

Figyelt kérdés
2015. szept. 16. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is most lett csináltatva egyedi kipufogó a mocimra. 120dB fölött is van hangerőben. Ha jól tudom a max engedélyezett kb 70-90 lehetne. Illetve a károsanyag-kibocsátás sem mind1 (katalizátor ment a levesbe).
2015. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen "nem lehet kihagyni" üzlet volt,mivel a régi lyukas volt mindenhol,és helyben mondták,hogy van gyári szintű,de 10-zel drágábban felújított LeMont kipu egy e46-ról és dtm impreza dobbal,csak belezve még nagy ráadásnak.

Hangja jó ,jó hangos ,érzésre is,csak arról nem volt fogalmam se,hogy legális-e ,és mennyire káros a kocsira nézve,hogy gyorsabban távozik.

Persze a max megengedet szintet túllépi,mert ami nem gyári az szinte szerintem mind megüti,amikor mentem haza azért muszáj volt megnéznem,hallgatnom miért fizettem 50et ,hát maradjunk annyiba ,nagy razziánál,nagy igazoltatásoknál nem lenne kedvem 3000 fölé vinni a fordulatot.

2015. szept. 16. 20:26
 3/3 lupara ***** válasza:
Káros hosszabb távon tompitás nélküli kipufogórendszerrel járnod,és hangosabb is a lehetségesnél.Ezt Te is tudod,kérdésedből,kommentedből lejön.Elhamarkodtad a cserét,ahhoz sokat fizettél,hogy ne használhasd nyugodtan.Itt kármentened kell,az üres dob helyett kell egy bontott gyárit feltennetek.Műszakin is átmegy majd,és ellenőrzéskor is nyugodtan rakod ki az indexet.
2015. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!