Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Total Classic 10w-40-es...

Total Classic 10w-40-es olajat mikor érdemes cserélni egy Simson S51-ben?

Figyelt kérdés

elméletben 3 év vagy 10.000 kilométer, de azóta sokat javultak az olajok minősége.


Total Classic milyen minőségű?


2015. szept. 16. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
neked miért kell motorolaj kétütemű motorba? Keverékkel megy.
2015. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt mondod hogy kétüteműbe nem kell olaj?

Gondolom a váltóba teszi nem? Vagy oda nem kell olaj?


Jobb ha évente ránézel mert ha be tud folyni a víz (például mosásnál, esőnél)a kuplung karnál, akkor felhabosodik az olaj. Nem olyan nagy költség a 4 deci.

2015. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a kérdező 10w40-es olajat írt, ami motorolaj és nem váltóolaj. Nem így van?


Váltóba 75W90-es vagy 75W80-as olajat tesznek a motorosok, én is ezt használom a váltóhoz szintén kétütemű motorhoz. A Total-nak van a Transmision olaja ami 75W80-as GL4-es olaj, 1700-1800 ft körül van egy liter, de van 75W90-es is, ha nem lenne elég a GL4-es olaj. Én személyszerint az Aprilia-ba 75W90-es Castrol Syntrax Longlife olajat használok (3520 ft/ liter), de az Aprilia váltója precizebb dolog mint a simson-é, ezért kell bele a drágább. Simson esetében nem tudom hogy milyen időközönként kell cserélni, én az Aprilia-n minden tavasszal lecserélem.

2015. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor minden Simsonos figyelmébe ajánlom a következő 10W40-es hajtóműolajat:


[link]


Ettől nem ragad össze és nem is csúszik a kuplung, sem hidegen sem melegen.


Nem tudom miből következtettél arra hogy a 10W40-es olaj csak motorolaj lehet. Ez csupán az olaj viszkozitását jelöli és nem annak felhasználási helyét.


Egy kis olvasni való:


[link]


Szép napot!

2015. szept. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi! :) Mindig tanul az ember valamit, ahogy most is. Én a 10W40-et csak motorolajként ismertem eddig, de akkor mostmár tudom hogy van hajtóműolaj is.
2015. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!