Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alvázszám alapján kideríthető...

Alvázszám alapján kideríthető egy autó előélete? Vagy ennyi nem elegendő ehhez?

Figyelt kérdés
Igazából egy külföldről behozott autó előéletét szeretném vizsgálni, vizsgáltatni. Állítólag ha nem Magyarországon volt a gépjármú először forgalomba helyezve, akkor nem sokat lehet róla megtudni. Autóvásárlás előtt állok, és lenne egy kiszemelt autó, aminek meg szeretném tudni, ismerni az állapotát, előéletét. Ebben kérek segítséget. Bármilyen tippnek örülnék.

2015. szept. 16. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Számlát itthon nem adnak...

2015. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem számlára gondolok. Konkrétan arra, hogy volt-e törve, hogy, valós-e a km, ilyenek. Nem is értem mi köze ehhez bármiféle számlának.
2015. szept. 16. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Max. a szervizhátterét tudod ellenőriztetni egy márkaszervizben.
2015. szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:

Szerinted van olyan gyár, amelyik leköveti a több millió termékének az életét? Gondolod, hogy statisztikát vezetnek arról, hogy az AB12345CD54321 alvázszámú autó mikor tört össze, hol vizsgáztatták, hányadik tulajdonosa van?


A világon nincs ilyen nyilvántartás!

2015. szept. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam, hogy ha megtöröd az autót és nincs rendőri intézkedés akkor hiába minden, mert a legtöbb szerelő utána úgy pofozza ki, hogy nem ad róla számlát, magyarul meg se történt.

Egyébként forgalmi engedély kiállításakor regisztrálják most már a km állást.

Szal világba nem lehet tekergetni.

2015. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Tévedsz. Senki sem iktatja-könyveli az autóval történteket. Ha van egy karambol, készül egy rendőrségi jegyzőkönyv, aztán egy javítási számla és kész. Vagy megőrzi, vagy nem. Ugyanis az ilyesmi legkevésbé publikus az utókor számára. Hallottál már olyat, hogy valaki naplót vezet az autójáról, és eladás után az új tulaj tovább írja?

Dolgoztam autójavítóban, de soha nem találkoztam ilyennel.

2015. szept. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat.
2015. szept. 17. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!