Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanulo vezeto vagyok! Valaki...

Tanulo vezeto vagyok! Valaki eltudna magyarazni?

Figyelt kérdés

Amikot vezetek akkor elindulasnal csak a kuplungot kell fel engednem..

De en eddig ugy tanultam hogy egyszerre es lassan kell a gazt meg a kuplungot .. nem ertem.. emelkedon meg kellett alljak es csak lefekeztem az autot kezifeket nem hasznalhattam.. es mikor elindulok akkor ugy hogy tartom a feket es lassan felengedem a kuplungot es mikor ereznem hogy elindul a kocsi akkor elengedem a feket..es elindul a kocsi.. de hogyan hogyha nem nyomom a gazt?


2015. szept. 19. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
alapjáratnak hívják.
2015. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
kézifék nélkül kell elindulnod emelkedőn?ez jó kis szopás,gyakorlattal is nehéz megcsinálni mert hátragurul az autó.szóval lelépsz a fékről,gázt adsz és engeded a kuplungot és mindezt nagyon gyorsan csinálod hogy ne gurulj nagyon vissza.azt mondjuk nem értem hogy mi értelme van de ez a legnehezebb mutatvány,ha begyakorlod és szépen meg tudod csinálni akkor sok gondod ne lesz a pedálkezeléssel a továbbiakban.
2015. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Megszívtad nagyon de amúgy elég lassan kell felengedni a kuplungot hogy ne fulladjon le az autó. Emelkedőn meg még lassabban...., de gáz nélkül aligha sikerül még egyenes terepen is.
2015. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na meg nem az a technika hogy lassan kuplung es gaz...

A gaz reszletkerdes,a kuplung a lenyege.

Nem lassu felengedes kell,hanem erezni kell,hogy mikor fog a kuplung.

Ha van lehetoseged gyakorolni akkor gyakorold,ahogy irtak nincs sok ertelme a lassu kuplung fel,es lassu fek felnek.

Mert eleg lassu mozzanat libikokazni,hogy vissza kis kuplung ,fel meg fek es igy valtakozva.

Kuplung fel,hogy erezd mintha menni akarna,ha a feket kapasbol engeded akkor picit gurul hatra de ha jon ra gaz akkor meghall es indul.

Illetve lenyegeben : pici kuplung,fog akkor pici fek fel,ha ugy erzed ,hogy megvan az a pont ahol szinte mozdulatlan fek nelkul is akkor johet a gaz es csak indul.

2015. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van különbség benzines és dízeles autók között, és ezenkivül még nyilván minden autó más és más. Benzinesekre jellemzőbb, hogy kell gáz indulásnál, dízel elindul anélkül is lassan.
2015. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szinte minden autót ellehet indítani kuplung csúsztatással és alapjárattal...,persze ehhez a jogosítványnak nem két tőgyért és lába közéért kapottnak kell lennie.

A leírt szitu pici csavart tartalmaz de ahhoz képest,hogy az egyik "legnehezebb" ez is paraszti ésszel és némi gyakorlással paraszthajszálnyi.

2015. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szántóvető ***** válasza:
emelkedő+alapjárat és elindulás?a legtöbb autó lefullad.nem mindenkinek van nagy köbcentis dízelje,főleg a tanulóautók között ritka az ilyen.megnéznék bármilyen profi sofőrt hogy egy 1,2-es benzinessel hogy hogy indul el alapjárattal emelkedőn.
2015. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Minden autoval el lehet indulni csak kuplungal??
2015. szept. 19. 13:40
 9/10 anonim ***** válasza:

A hetes dumáját felejtsd el. A 600k

köbcentis 20 lóerős trabanttal is el lehet indulni gáz nélkül,kuplunggal, minden érzék kérdése.

2015. szept. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"kézifék nélkül kell elindulnod emelkedőn?"

igen, így tanítják a legtöbben, vizsgán is többre értékelik, mint a kézifékes elindulást.

az én vizsgámnak külön kiemelt, dicsért momentuma volt :D


kérdező!

ha most tanulóvezetőként valamit kell csinálni, akkor az "eddig úgy tanultam" az pont az a rossz beidegződés, amire nem kíváncsi az oktató, sem a vizsgabiztos.

2015. szept. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!