Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lexus IS220d típushibáira...

Lexus IS220d típushibáira lennék kíváncsi. Vélemények ezekről az autókról?

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Típushiba? Drága hozzá az alkatrész. :)
2015. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Toyota 2.2 D4-D/D-CAT


Az első gondok a meglehetősen komoly füstöléssel járó részecskeszűrő-tisztulással adódtak, majd csatlakozott az EGR-szelep, végül a vízkör nyomásproblémái. Ezt leginkább a hengerfej túl kemény anyagból készült tömítése okozza, amely szó szerint nyomot hagy magán a hengerfejen és a blokkon is. Ha időben észleljük a problémát, még síkba lehet hozni mindkettőt, de kicsivel később már csak a motor teljes cseréjével orvosolható a gond, ami többmilliós tétel. A probléma nem csak a legerősebb 2.2 D-CAT-ra jellemző, hanem a hasonló évjáratú (2005-2009) kisebb teljesítményű 2.2 D4-D-motorokra is.

2015. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nézegettem az alkatrész árakat, szűrők, fékek, kopó alkatrészek nem láttam drágábbnak mint egy más német luxusautónál! A kettőstömegű lendkerék drágább 100ezerrel. Azt meg úgy se mindennap cserélem. Nezegettem a 3-as és 5-ös BMW-ket is de 70-80 ezerrel több km van bennük. és sokkal jobban le vannak lakva. 7000 euroért találtam ezt a szépséget ami karcmentes kivül-belül. Grafit-metál színű. 177ezer km végig vezetett szervízkönyv. Nagyon gondolkodom rajta hogy elmegyek holnap és megveszem. Évek óta toyotáim vannak talán az is közre játszik hogy ezt fogom választani. Soha nem volt semmi baj velük, kopó alkatrészeken kívül. Volt Carinám és Avensisem is. Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 20. 12:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, na megvetted? Tapasztalatok?
2022. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
7 éve használom. A hengerfej tömítést nekem is ki kellett cseréltetnem. Meg a részecskeszűrőt kiírattam. Ez a két nagyobb baja volt. A klíma kompresszor lett újracsapágyazva, a bal első lámpát újítattam fel. Az igazság az h más nem is jut eszembe, a kötelezőkön kívül. A barátom azon a héten vette a 320D bmw-t amikor én a lexust. Kb 10-szer többet ráköltött mint én ezalatt az idő alatt.
2022. jún. 15. 11:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Hú, köszi szépen a választ, igazat megvallva nem igazán hittem a válaszban így cirka 7 év után!

Sok baleset mentes kilometert!

2022. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!