Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi is az a turbo flutter?...

Mi is az a turbo flutter? Magyar megfelelője?

Figyelt kérdés

Hogyan alkalmazható ez a turbós autóknál?

Negatívumai?

(Én úgy tudom, hogy lefújószelep nélkül használják a turbót) Ezért lesz ilyenhangja : https://www.youtube.com/watch?v=D3djVW3dSGA

Tud valaki ilyesmiről? Ha igen hogyan lehet ezt megcsinálni?



#motor #tuning #turbó #turbo flutter
2015. szept. 20. 15:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a turbo flutter ez tényleg a BOV nélküli használat. Negatívumai? Háát a töltő turbót gyakorlatilag pofán csapja a saját töltőlevegője gázelvételkor :D

Forog a kompresszor mondjuk 95 000 rpm-mel és a fojtószelep zárásakor kap szembe egy 1,5 baros nyomást...


Több fórumon írnak erről, pro és kontra mennyire árt, nem árt, pontosan senki nem mérte ki, de az igaz, hogy ettől a feltöltő élettartama csökken, 20-40% élettartam rövidülésről írnak. Itt külön kiemelném, hogy egy böszme nagy golyóscsapágyas versenyturbó ami egy 700 lovas autón van és a VW 1.8T motorján szereplő csiga jelentősen eltér egymástól. Ez utóbbi egyáltalán nem biztos, hogy bírni fogja hosszútávon az ellennyomást.

2015. szept. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!