Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit felszerelni nem...

Téli gumit felszerelni nem korai még?

Figyelt kérdés
A nyári gumijaim (2006-osak és kopottak), jövő héten hosszabb útra (Németország) megyek, gondoltam hogy új téli szettet veszek és azt teszem fel! Nem fog nagyon elkopni ebben az egy-két hónapban? (Míg jön a hideg)?

2015. szept. 20. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Németországban úgy szokás, hogy O-tól O-ig van téligumi, ami azt jelenti, hoyg Októbertöl Osternig (húsvétig), mert közte már bármikor lehet rá szükség.


Szóval a helyedben téligumival mennék.

2015. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magyarországról utazok Németországba :) Szóval még enyhébb idő van itthon, az sem gáz erre a pár hónapra?
2015. szept. 20. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

én évek óta télen-nyáron téli gumival járok, még nem volt gáz...egyserűbb csak ebben gondolkodni. Ha egy nagy áruház, vagy mozi parkolójában megnézed az autók kerekeit nyáron, minden negyedik, de inkább harmadik téli gumival jár..


jobb a tapadás, még akkor is megéri, ha jobban kopik.


Németországba jobb, ha téli szettel mész..

2015. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobban kopik, és a fogyasztás is növekszik...
2015. szept. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kicsit még korai. Én novembertől áprilisig használom a téli szettet.
2015. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A te esetedben nyugodtan felteheted hamarabb, igazából ez a téli-nyári gumigarnitúra hercehurca erőltetve van egy kicsit, a valóságban nincs akkora jelentősége hacsak nem versenyzel az autóval.
2015. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Én egész nyáron télivel jártam, rakd fel.

Inkább egy téli, mint öreg,kopott,kemény....

Nekem úgyis pár ezerkm alatt a hátsó mindig elkopik(erős rwd kosi és nehéz a jobb lábam).

Többet ér a gumi állapota mint a téli-nyári kérdés!

Hogyha épp olcsón van 1-2éves dátummal hibátlan téli nyáron simán megveszem és feldobom!

10éves gumikkal csak keresztbe megy az ember :(

2015. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!