Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2ütem vagy 4ütem? És a 2ütemü...

StevenCooley kérdése:

2ütem vagy 4ütem? És a 2ütemü hangját hogy lehetne morcosítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok 125/250 cross/endurot szeretnék venni. 2 ütemüt vagy 4 ütemüt vegyek és melyiket mért. Ha esetleg 2ütemüt akkor azt a tipikus zümmögését hogy lehetne kicsit komolyabbá tenni? Nem ugy értem h olyan legyen mint egy 4ütemü hangja csak ne zümmögjön mint egy méhecske. Válaszokat köszönöm.

2015. szept. 21. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk jó lenne tudni,hogy mire hasznalnad!Mert ha csak bohóckodni arra jó a 4ütem is,ha viszont komolyabban akarsz foglalkozni az egesszel akkor mindenkeppen 2 ütem!Annak a "zümmögésével" meg nem fogsz tudni mit kezdeni,ugyhogy vagy megszokod vagy marad a másik opció.
2015. szept. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Legfőképpen haverokkal "hülyéskedni", ide oda elmenni túrázni, hegyekre, környéket bejárni, De városba is bemennék vele néha néha. Komolyabb alatt gondolom a versenyre gondolsz, és azzal még nem igen foglalkoznnék mint "kezdő" motoros.
2015. szept. 21. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:
A 2 ütemű hangja soha nem lesz olyan, mint a 4 ütemű hangja. De egy 125-ös endurónak, vagy crossnak főleg már alapból morcosabb a hangja, egy laikus sem fogja azt hinni, hogy éppen egy fűkasza motorját hallja, attól azért jóval komolyabb. Nincs okod szégyellni a zümmögést, mert egy jobbfajta 2 ütemű 125-össel még egy 250-es 4 üteműnek is odapörkölsz.
2015. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
endurot vegyél, mert crossal nem fogsz se városban, se semmilyen aszfalt úton, ott lelőnek, mivel se forgalmi, se biztosítás, se lámpák, se semmi... a 2t meg mindig szúnyog lesz, ez a működéséből adódik, ha nem tetszik, vegyél 4t-t, a 250-es 4t kb annyit tud, mint a 125-ös 2t
2015. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amire kettő ütem nem elég oda felesleges a négy is!

(csak legyen elég lovééééé)

100ekm ig a 4t ocóóó, aztán jön a gond mikor már darabokra hullik a hengerfej és minél több henger annél több a kiadás...


Viszont a 2t az 2t, semmi más érzés nincs ami olyan!

2015. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egy motor soha nem lehet eléggé egyhengeres, és eléggé négyütemű...


egy zeneszerző nem tud olyan szép hangot komponálni, mint a négy ütem..

ha király akarsz lenni a haverok közt, akkor csak négy ütem, egy tökéletesre hangolt kidörrentővel...ráadásul nem büdös, mint a kétté..(annyira)

2015. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a kétüteműt ajánlom, egyrészt rohadt egyszerű elven működik, másrészt van benne erő és nem csak küszködik. Ha valami tönkre megy, akár otthon is megtudod csinálni, nincs olyan nagy kiadás és ha netán terepre is akarsz a későbbiekben menni, ott is elég lesz az ereje. Egy 4T-nek szép a hangja, de egy 125-ös 2T-vel bármelyik 250-es 4T-t otthagyod.
2015. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!