Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Vettem egy autó-t de nem...

Üdv! Vettem egy autó-t de nem az eredeti tulajdonostól! Bővebben?

Figyelt kérdés
vettem egy autó-t köztes személytől aki azt álította hogy ő kölcsön adási szerződéssel vásárolta meg a tulajtol . akitől vettem Álítja hogy a tulaj nem adta le az adásvételit az önkormányzatnál ,a lényeg hogy én nem irtam vele adásvételit ,szóban egyeztünk meg az ár ról ,kifizettem , és meg kaptam tőle a forgalmit és a törzs könyvet és kaptam tőle egy olyan adás vételit amin a forgalmiban lévő tulaj neve szerepel személyi szám rajta van és a cím ... ,tanuzva viszont nincs .alá irás az van,, amit elvileg a tulaj irt alá . Azt hogy kinek adta el nincs kitöltve .pontos datum nincsen .Akitől vettem azt mondta hogy irjak magamnak egy kölcsön adásit a tulaj neveben és ugy tudom használni az autót . kérdezem hogy ez mennyire jogszerű ? illetve hogy ha át akarom íratni akkor azt en meg tehetem ?Mit tudok csinalni kicsit aggodom . köszönöm

2015. szept. 21. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen butaságot csináltál, akkor először is keresd fel az igazi tulajdonost, és kérdezd meg tőle, hogy rendben van-e a dolog. Ha igen, akkor a szokásos köröket fusd le: biztosítás, eredetiségvizsgálat, átírás...

Kamu kölcsönadásit ne csinálj.

2015. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen eset. Az ember azt mondta a haverjától vette, ugyanígy. Na mondom rendben akkor pont jó ha a haverja, találkozni akarok vele, hogy együtt írjunk alá. Azt mondta nem gond. 1 hét múlva kerestem, csk hümmögött hogy nem akarja hogy a haverja megtudja mennyiért kótyavetyéli el az autót, nem szeretné ha találkoznánk. Köszönöm szépen. Nem vettem meg.


Ha már ebbe belefutottál, keress egy rendőr havert, aki utána tud nézni, nem körözik-e az autót.

Mert ha igen, és kiderül hogy utólag írtad alá, magánokirathamisítást nem mérik occsóért, és még a tanókat is meghózkodják hamistanúzásért.


De tényleg a legjobb lenne ha megtalálnád az előző tulajt.

2015. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat . HA a forgalmiban szereplő tulaj nem adta le az adásvételi papirt hogy eladta a kocsit akkor en nem is tudom át íratni ? Ér valamit az az adásvételi amit kaptam tanu nélkül meg az hogy nincs kitöltve a a vevő rész ? Egy rendőr ismerőst már kérdeztem állitolag nincs körözve az auto
2015. szept. 21. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Át tudod iratni, csak fura hogy nem jelentette le, mert addig ő fizeti az adót. Én is adtam el motort, amikor megjött következő évben a csekk, reklamáltam hogy már eladtam, mondták hogy amíg le nem jelentem jogilag én fizetem az adót.:S


De nem feltétel hogy neki le kell adni. Dátum van? Ha régi dátum van akkor van valami büntető illeték is, mert 2 hét alatt el kell indítani (minimum időpontot kérni).

2015. szept. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kifizettél bizonyos összeget egy autóért, ami nem a tiéd, s kétes, hogy az lesz-e.

Az eladó mondott valamit, ami vagy igaz, vagy nem, de ha igaz az sem túl biztató.

Autót venni csak tulajdonostól lehet üzembentartótól, "kölcsönzőtől" nem.

Ami ebben a helyzetben biztató lehet, hogy megkaptad az autó törzskönyvét, átíratáshoz az alapvető.

Az adásvételi szerződés formailag érvénytelen, azt kellene rendbe rakni, erre leginkább úgy kerülhet sor, hogy megkeresed a valódi tulajdonost.

A leírtakból arra gondolok, hogy a törzskönyvön, forgalmi engedélyen, és az adásvételin ugyanannak a személynek a neve van feltüntetve.

Írtok egy normális adásvételit, plusz ugye kell eredetiségvizsgálat-igazolás, s rendesen átíratod az autót a saját nevedre.

Ennek vannak költségei, de amíg nincs az autó törzskönyvén a te neved, az nem a te tulajdonod.

Jövőre esedékes lesz a teljesítményadó befizetése is, kétlem, hogy azt más befizeti helyetted, te meg nem tudod befizetni, mert rendezetlenek a papírok, s ha ezt annyiban hagyod, kellemetlen helyzetekbe kerülhetsz, s már most is kérdéses, hogy minden rendben van-e az autó körül.

2015. szept. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez így teljesen illegális, konkrétan okirathamisítás.


Keresd fel az eredeti tulajdonost és már ha valóban létezik a személy... akkor írjatok a mai naptól egy adás-vételi szerződést vele a kocsiról.


De az ilyen előéletű kocsikkal általában valami gond van (pl. ne adj isten lopott...), úgyhogy siess, mielőtt igazoltatnának.

2015. szept. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen emberek azért meg is érdemlik a sorsukat!!Már maga a kérdés is egy vicc...."vettem egy autót,de nem az eredeti tulajtól".....akkor kitől??!meg mi az hogy vettél,úgy hogy semmijen papír nincs róla.....itt maximum téged vettek le,de úgy mint a nagykabátot...
2015. szept. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!