Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G hiba. Alapjárat...

Szécsényi Norbert kérdése:

Opel Astra G hiba. Alapjárat ingadozik. Meg inditásnál felpörög. Valakinek valami ötlet?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémám lenne, hogy az Opel Astra G típusú kocsim azt csinálja, hogy hidegen és melegen is indításnál felpörög. Max olyan 2-2,3 ezres fordulatig és utána teszi le szépen a fordulatot. Meg az alapjárattal is hidegen és melegen is játszik. Max olyan 300 fordulatot le és fel. Vittem már szervizbe is és nem találtak neki hibát. De engem meg ki borít. Jó lenne tudni mert kb napi 120 Km teszek meg vele. Mi lehet a baja?

2015. szept. 22. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen autóm van és a nővéremnek is.


nekem ilyen bajom nem volt vele igaz csak fél éve van meg az autó. De a nővérem benzinesével volt ilyen nyűg, a kis sarki sima szervizekben nem tudtak vele mit csinálni, egy Fiat márkaszervizbe vittük mert ott sok autófajtával is foglalkoznak ott a hűtővízpumpába találtak hibát meg még valami elektromos nyavalyát magyaráztak amit fel sem fogtam. Akkor utána egy ideig nem volt gond, persze tökéletes sem volt, amire mondták hogy ez ilyen. Aztán egy ismerősöm mondta hogy vigyem be opel szervizbe, nem szívesen viszem márkaszervizekbe az autót mert jóval drágábbak, de a sajátomat is odakényszerültem vinni egy más probléma miatt, és mivel láttam hogy ott korrekt a csapat és igen gyorsan és hatékonyan dolgoznak, így odavittem tesóm autóját és egyből elmeséltem nekik mi volt akkor mondták hogy a vízpumpa az ritka esetben okoz ilyen gondot, meg az elektromos gondra mondták hogy tuti hogy az alapjárati motor rosszalkodik amit ők már ránézésre megmondták hogy az a ludas csak a másik szervizbe egy kontár munkát végeztek valamit variáltak rajta és ennyi volt a matek. Akkor ők mondták hogy bontásból adnak egy felújítottat azzal megpróbálják és ha jó akkor az a hunyó ha nem akkor teljes átvizsgálás és akkor kitudja milyen magas összeg lesz. De szerencsére csak az alapjárati motorral volt a gond de az ő javaslatukra hozattunk gyártói felújítottat mert a bontott is olyan volt hogy bármikor megadhatja magát. Azóta nincs is gond az autóval.

2015. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Tegnap le vittem a szervizbe és mondták , hogy az EGR szelep le van rakódva. Ki is takarították de reménytelen. Utánna raktak fel nekem is egy alapjarati motort de azzal is ugyan az a gond. Meg tegnap nagyon ki idegelt. Mivel egy tankal csak 362km bírtam meg tenni vele. Nagyon sokat eszik a kocsi. 2003 1.4 16v kocsiról van szó. Eddig mindig olyan 750 - 800 km kozott kellet tankolni.
2015. szept. 23. 07:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Check engine lámpa nem világít?

Egyébként ami a típus benzinmotorjaira jellemző az a szelepszár(ak) szorulása a szelepvezetőben. Sok városi út miatt lekokszolódnak a szelepszárak. Levett hengerfejnél látható hogy az ominózus szelepnek teljesen eltérő a színe a többitől (más a szelep hőmérséklete). Ez javítható ugyan de eléggé szét kell szedni. Ezeket a motorokat nem szabad "nagypapásan" hajtani, azt nem tolerálják, igénylik a rendszeres hosszabb városon kívüli utakat is.

2015. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lambda szonda!
2015. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát városi közlekedésben nem sokat teszek meg. Minden nap kb 100-120 km teszek meg vele városon kívül. Ezt azóta csinálja mióta kötelezőn volt. Olaj + szűrők voltak cserélve. És aztán kezdte a feszkot.
2015. szept. 23. 22:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem világít semmi. Gépre is rá lett kötve. De semmit nem ír ki
2015. szept. 23. 22:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg lett oldva a probléma. Folytòszelep takarítás mindent megoldott. Inditásnál nem pörög fel. Nem zárt rendesen a folytòszelep. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2015. szept. 26. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!