Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Passat 1.9TDI 1z motorkódú...

VW Passat 1.9TDI 1z motorkódú autónak mennyi a vezérmúszíj csereperódusa?

Figyelt kérdés
1 hónapja vásároltam az autót 315ezerrel az órájában. Jelenleg 317500km van az autóban. A volt tulaja vezetett egy kis könyvet a szervizeléséről amibe az szerepel, hogy 260ezernél cseréltek vezérlést és contitech vezérműszíjat szereltek be. Elég korrekt volt a tulaj, szóval nem hinném, hogy hazudott volna. Ő azt állította, hogy elvileg 60ezrenként kell cserélni, de mivel contitech szíjat szereltetett be, így meghosszabbította a csereperiódust 90ezer kilométerre. Na én ebben már nem nagyon hiszek, ezért kérdezek. Köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 23. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A ford focusban pl. 140-ezret írtak elő. Na én ebben nem hittem. Szerintem jól gondolkodsz, inkább kicsit hamarabb kerüljön pénzbe mint hogy esetleg széthullik a motor. Egyébként még ha a számla meglenne a szakszerű beépítésről, akkor is elég nehéz lehet a contitechről lehúzni a javítás összegét, mert nem korrekt a 90 ezer.
2015. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Contitech jó minőségű szíjakat gyárt,hozza a gyári minőséget. Fateromnak az volt az autójában , ő 2x cserélte és 80.000 km-ként. Csak,hogy megnyugtassalak , az én automban (Mitsubishi) mikor vettem , egy 13 éves 160.000-et futott szíj volt (gyári) , mert az előző tulaj nem volt szívbajos. Azért én inkább lecseréltem,amint ezt megtudtam. Szóval nem kell túlparázni ezt a szíj dolgot. Ha nem bízol az előző tulajba, akkor cseréld ki , iylen egyszerű , de ha szerencséd van, elfut még akkor is egy idedig, akkor is ha nem mondott igazat az előző tulaj. De egy vezérműszíj még mindig olcsó mint egy szelepsor meg a dugattyúk. Én cserélnék , akkor is ,ha 60.000 van benne , akkor is , ha 80.000, ez a biztos.
2015. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!