Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi fontosabb használt autó...

Mi fontosabb használt autó vásárlásánál, a futott km vagy az évjárat?

Figyelt kérdés

Két Peugeot 1007-est néztem meg autószerelővel, ez az álmunk a pici lányommal. Szóval, az egyik (magánszemélytől) 2005 12 havi, egy nénijé volt, 80.000km van benne csak.

A másik 2008 7 havi, nagyon szép, francia autó, szintén végig vezetett szervízkönyve van. ez 200 ezer ft-tal drágább. a kettő felszereltése gyakorlatilag ugyanaz. Urban vs Trendy segítsetek.



2015. szept. 24. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Őszinte segítség kell? Felejtsd el ezt a típust, meg úgy a márkát is.


Máskülönben az évjárat akkor fontosabb, ha volt valami olyan modellfrissítés ami komolyabb széria hibát javít. Az állapot a döntő még a futott km előtt is.


Más kérdés, hogy 10 éves autóban elhinni a 80.000 futott km-t is több mint véleményes

2015. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig állapotot veszünk és nem km-et/évjáratot/felszereltséget stb stb...
2015. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Egy: francia roncsot sose vennék. ezzel azt hiszem, megválaszoltam.

Kettő: mindkettőnek van jelentősége, mert az autó (tömítések, gumigéderek, hűtő, stb) áltában is öregszik, a kocsi áltában is rozsdásodik, tehát a futásteljesítmény nem mindegy. Irányadóan, ökölszabályként én a mellett vagyok, ha a kettő közzül kell választani, inkább vennék idősebb, de keveset futott kocsit, DE CSAKAKKOR, ha a futásteljesítmény igazoltan valós km, nem visszatekert. Egy fiatal, de sokat futott autó valószínűleg céges vagy üzleti kocsi vagy taxi volt, ezekkel az esetek nagy többségében törődnek: rendesen szervízelik, figyelnek rájuk, és sokat vezetett, jó sofőr vezeti, olyan, akinek MUNAKESZKÖZ a kocsi, ergo, vigyáz rá. Nem mindegy, hoyg profi pista vezeti-e 200 000 km-en át , törésmentesen, jobban, mint schumakker, kéthetente lepolírpasztázta, az első gyanús hangra szerelőhöz vitte, az alvázon a negyedes rozsdafoltot is kijavítotva a kocsit, vagy szöszi maca húszezren át, aki megtalál minden padkát, száz kilométeren hatszor ropogtatja meg a váltót, égeti a kuplungot, összecsikartatja a poros ablaktörlővel a szélvédőt, nem cserélt a motorban olajat,és minden oldalról nekitolta a bevásárolókocsit, és a kocsinak, szemben a gazdájával, sose néztek alája.

Nem futásteljesítményt és nem évjáratot veszel meg egy használtautóval, hanem egy műszaki állapotot. Ezért óvok mindenkita németből behozott, két roncsból összehegesztett, kétes előéletű járművektől, "hát ez csak hatéves és csak 160 ezret futott", mondom, mielőtt megtekerték az órát, az előtt meg még háromszázat, de az se lenne baj, ha törődtek volna vele.

2015. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ritka is az a típus ,francia is, nő is vagy pici gyerek is van,szóval messziről kerüld el hacsak nem akarsz vészvillogóval ülni a pusztában kétségbeesetten telefonálva.


Elég jól leírták, km az idehaza semmit nem ér, azt kell mondjam hogy önmagában a szervizkönyv se,mert hamisítják. Talán ha lekérdezed a márkaszervizben a múltját és rendben van ,az adhat okot bizakodásra.

Mindenképp át kell nézetni szerelővel a kocsit vétel előtt ,ha a tulaj ez ellen hadakozik ott kell hagyni.

2015. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz, franciát ne, mert a gatyád is rámegy!
2015. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kor abban számít, hogy az öreg autók rozsdásodhatnak ha el voltak hanyagolva. A 2005 gyártású még nem annyira öreg.

A km abban számít, hogy sok km esetén kopottabb a motor, minél több a km annál több hiba jöhet elő.

2015. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket. Még nem döntöttem el mitévő legyek, nagy álmom volt ez a szép kis Peugeot, de most megingott azáltal amit írtatok róla, mármint hogy a francia autókkal sok a baj :( nem tudom, hogy akkor annyi pénzért ami nekem van, mit vehetnék helyette. a régi autóm (VW LUPO 16 éves) tegnap eladtam, így megvan végre hosszú évek után az összetett pénzem rá. Mindenképpen szervízben szeretném az autót megnézetni, egy független helyen, ahol a valóságot mondják...de akkor 1 millióért milyen autót ajánlotok? Kicsi, kevés fogyasztás, de szép legyen...
2015. szept. 29. 07:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Benzines Toyota Yarist ajánlom
2015. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval én is egyetértek, a francia és olasz autókat felejtsd el! Hidd el jót akarok! És hiába vinnéd el egy szervizbe átnézetni, az első javítás vagy cserbenhagyás után már nem lesz olyan cuki az a kis Peugeot! Ott van tehát a Yaris, a Polo, a Corsa, az Ibiza, Fabia, (a Fiesta,ezt én kihagynám), kisebb Mazda, vagy Mitsubishi Stb. Nézzél szét a különböző honlapokon, ott látsz fotókat is, és javaslom vásárolj saját ismeretségi körből, nagy valószínűséggel ők nem vernek át.
2015. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!