Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetőként kérdezem...

Kezdő vezetőként kérdezem hogy tanultam arról hogy lámpákkal lehet "üzenni" a többi járművezetőnek melyik lámpával mit lehet mondani?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok mint pl. hogy előzhet vagy hogy vegye le a távolságit mert zavar a fénye.

Próbáltam keresni de nem találtam.Tudnátok esetleg adni linket hogy hol láthatom ezeket vagy összeírni esetleg legalább a fontosabbakat akár mindet:D de legalább ami biztos szükséges lehet még nekem így általánosságban.



2015. szept. 26. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem erre nincs egységes jel. Egyet villantasz neki, aztán csak észreveszi magát, hogy izzik a távolsági. De például ha a rendőrök mérnek mögötted, akkor a szembejövőknek kettő villantás elég egyértelmű.
2015. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Így van, villantasz neki. Ha meg este közlekedsz az úton és a szembejövő tojja levenni a reflektort, akkor te szépen visszaküldöd a tiédet és nyugi, le fogja venni!:)
2015. szept. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy én egyetlen nemzetközileg ismert jelet ismerek, amit bárhol a világon bemutatsz, azt értik, az pedig a középső ujjad.:D Hidd el, hogy van olyan helyzet, hogy használni fogod.:)
2015. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon arra hogy előzhet, jobbra szoktan indexelni 2-3-at. Németeknél nem jellemző.


Ugyanígy magyaroknál utána vészvillogóval köszönöd meg. A német nem ismeri. Kamionosoktól szoktam látni az autópályán előzésnél, hogy ha villant a jobboldali hogy már be tud menni elé, akkor a jobbra indexelésnél villant egyet balra, azzal köszöni meg.

2015. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Amit a 15 éves vezetési pályafutásom alapján megtanultam az alábbiak.


- 1 villantás: megköszönöd, hogy elengednek, pl olyan szitukban ahol 2 autó nem, vagy neccesen fér el.


- elakadás jelző villogatása egyszer vagy többször: köszönöt nyilvánítás akár szembejövőnek is lehet, de legtöbb esetben inkább besoroláskor használatos, amikor valaki lemond az elsőbbségéről, hogy beengedjen maga elé.


főleg autópályán használatos:


- reflektorral sűrű villogtatás: feltartod a mögötted jövő gyorsabb járművet, türelmetlen jelzés, hogy húzzál már jobbra


- indexelés balra: előzési szándék jelzése, ez egy fokkal szolídabb mint a villogtatás, de a jelentése kb ugyanaz, lassú vagy.


Még van egy külön kategória a rendőrök jelenlétére


- normál körülmények között 2 villogtatás rendőri jelenlétre utal.


Ezt lehet megspékelni körkörös mutatóúj mozgással szírénát szimbolizálva.


A rutinosabbak értik, a bambáknak meg amúgyis mindegy :)

2015. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Még egy eszembe jutott.


Ezt általában a lasabb járművek használják. (Kamionok, buszok stb...)


Jobbra indexelés: Biztonságosan megelőzhetsz.

2015. szept. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A jelzéseket többé-kevésbé összefoglalták.

Viszont ezek nem kötelezendően alkalmazandó villogások, semmiképpen ne használd, ha az a vezetéstől vonja el a figyelmedet.

Példának okáért, ha a vészvillogó felvillantásával megköszönsz valamit, legyél bizt5os abban, hogy azt utána ki is kapcsolod, az esetleges kapkodásban nem feledkezel meg róla.

2015. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ezt általában a lasabb járművek használják. (Kamionok, buszok stb...)


Jobbra indexelés: Biztonságosan megelőzhetsz."


Ha román kamionos van előtted, akkor a jobbra indexelés azt jelenti ne előzz!

2015. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Még egy eszembejutott


Ezt főleg autóúton és autópályán szokás használni.


Hirtelen drasztikusan le kell csökkenteni a sebességet, azaz fékezni kell, pl torlódás, baleset, stb van.


Ilyenkor ajánlott bekapcsolni az elakadásjelzőt.


Ezzel jelezve a mögötted jövőnek, aki 150-130-120 stb sebességel jön készüljön fel arra, hogy drasztikusan fékeznie kell, mert ilyen esetekben egyébként sok baleset van.


Ha nincs mögötted közvetlenül senki akkor kifejezetten ajánlott használni!

2015. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Benedict Yossarian


hát most megfogtál román kamionossal nem volt tapasztalatom eddig ilyen szituációban, de általában a lasabb lomhább járművek így jeleznek, nekem ez a tapasztalatom.

2015. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!