Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autót rendeltem, igaz lehet?

Új autót rendeltem, igaz lehet?

Figyelt kérdés
Már jó pár hónapja megrendeltem egy vadi új autót. Elvileg szept. 30-ig le kell szállítsák és amikor rákérdeztem a kereskedőnél, akkor azt mondta, hogy a szerb határnál vesztegel. Gondolom a migránsok végett. A kérdésem az, hogy tehetnek benne kárt? Úgy tudom, hogy az új autókat nyitott trélereken hozzák, vonat esetében nyitott vagonokban. Nos, kollégáim sokat meséltek arról, hogy egy-két kisk*cs*g szórakozása, hogy pl. az esztergomi Suzukikat szállító vagonokat kövekkel dobálják. Nem értem, tényleg, a gyártó miért nem zárt vagonokban, trélerekben szállítja ezeket? Számomra ez az élet nagy kérdései közül az egyik... Miért jó az a gyártónak, hogy alkalomadtán javíttathatja a legyártott autókat, ahelyett, hogy gonddal szállíttatná? Nem tudom ki hogy van vele, de én át nem veszem ha csak egy karcolás is lesz a kocsin... Ha törték és karosszériásnál járt... akkor sem! Első kocsim lesz, sokat spóroltam rá és totálisan kikészít, ha belegondolok, hogy egy-két gennyládának nincs jobb szórakozása annál, hogy más keményen megkeresett tulajdonát tönkrevágja. Ti hogy vagytok ezzel?

2015. szept. 27. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Túlbonyolítod ezt az egész dolgot. Ha hibátlan az autó átveszed ha nem akkor nem veszed át. Ez ennyire egyszerű.
2015. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, tényleg, a gyártó miért nem zárt vagonokban, trélerekben szállítja ezeket?"

Mert a zárt tréler nem biztos, hogy belefér az űrszelvénybe és nehezebben rakodható. A nyitottnál valahogy beáll az előírt helyre a sofőr, lekötik az autót, kiszáll és leugrik oldalra, azt' annyi. Zártnál az autók két oldalán kell hagyni annyi helyet, ahol elférnek a dolgozók, ettől pedig szélesebb lesz. Illetve zártnál nehezebb megoldani, hogy a felső szintet emeljék és süllyesszék, márpedig ezzel is sok helyet lehet megtakarítani.

2015. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A zárt vagon sokkal drágább, sok autó el sem férne benne és a rakodás 100x rizkósabb, hogy sérül a kocsi.


Amúgy milyen autót vettél amit szerbiából hoznak?!

2015. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na meg zárt trailerben próbáld meg kinyitni az ajtót.
2015. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet csak tranzitoltak vele Szerbia felé. Ezt egy vonatnál még meg is értem, de egy autószállító kamionnál? :D


Alaposan nézd át átvételkor, keresd a hibákat. Volt már erről cikk,a migránsprobléma előtt is sérültek autók szállítás közben.

2015. szept. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 15:00


Nem Szerbiából hozzák, hanem Törökországban gyártják (ha jól tudom). Amúgy Renault Clio.

2015. szept. 27. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:

"Miért jó az a gyártónak, hogy alkalomadtán javíttathatja a legyártott autókat, ahelyett, hogy gonddal szállíttatná?"


A szállított autókhoz általában már nincs közük a gyáraknak, azok az importőr és/vagy szállítócégek kezébe kerül és azért jobb nekik a nyitott a nyitott szállítóeszközön szállítás mert olcsóbb. Nyugi ha nem így lenne, akkor rég nem így szállítanának már. Azt a néhány, az össz mennyiségehez képest tényleh elenyésző számú sérülést inkább kijavíttatják, annál is inkább mert sérülés egyébként is lenne, ennek az esélyét nem lehet nullára csökkenteni, mert rakodás közben sérülnek meg inkább az autók mint szállítás közben. Van erre biztosításuk, mert az amúgy is kéne a különféle veszélyforrások miatt, tehát nekik ez nem akkora gond. Te meg mikor veszed át az autót, nagyon alaposan nézd át és ha felmerül a gyanú hogy sérült (volt) az autó akkor ne vedd át. Ennyi. Lehet hogy akkor még hetekig kell várnod, de a sérülés nem a te gondod lesz.

2015. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3: Szerbiában ma Fiat gyár működik az egykori Zastava gyár területén Kragujevácban, de nem tudom hogy onnan kerülnek-e autók hozzánk.
2015. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg eszik a migransok, meg utána soros György ellopja
2018. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!