Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 B6 1.9 Tdi (Denso)...

Audi A4 B6 1.9 Tdi (Denso) Klima kompresszor recsegő zaj, kikapcsolt állapotban mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Amig a motor alapjáraton jár,és a klima bekapcsolt állapotban van,nincs semmi zaj.Ha az ECON gombbal kikapcsolom a kompresszort,a klima leáll,de egy erős recsegő kerepelős zaj hallatszik a kompresszor felöl.Ugyanez a zaj hallatszik ha felpörgetem a motrot,de amint visszaesik a fordulat megint elhallgat.

A klima egyébként hűt rendesen,ez egy 14 hónapja vadi újonnan vásárolt Denso kompresszor,garancia pont lejárt.Pár hónapja magától leesett a mágneskuplung,meg sem találtuk.A cég küldött garanciában másikat csavarral együtt,utána megint rendesen működött,nem tudom ez miatt lehet-e a hang?Töltve is volt a klima két hónapja,a szerviz szerint rendesen megtörtént gázból és olajból is.A kuplung csere és a töltés után pár héttel kezdődött a zaj.A haverom szerint a kompresszorból jön a hang,de szerintem a klima ékszij feszitőből vagy az észijtárcsából.Tudom ezt látni kell,igy nehéz megmondani,voltam is szervizben de ott egyből rávágták hogy a kompresszor adta meg magát,cseréltessem ki megint.

Csináltam róla videót,ott hallani az egészet email-ben át tudom küldeni.

Köszi előre is.



2015. szept. 27. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Le kell venni a szíjat róla és úgy megnézni mi zörög. Minden egyéb, csak találgatás.
2015. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A klíma szíjtárcsája egy elektronikus kuplunggal kapcsolódik a tengelyre. Kikapcsolt klímánál a szíjtárcsa a tengelytől függetlenül csapágyon forog. A tippem, hogy szétment a csapágyazása.
2015. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor azzal kezdem,hogy lecseréltetem először a szijtárcsát meg a feszitőt is.Én is úgy érzem onnan jön a zaj,de nagyon nehéz megállapitani,mert ott van közel a kompresszor is.
2015. szept. 27. 18:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha leveszed a szíjat és kézzel megpörgeted, megkotyogtatod az említett alkatrészeket, valószínűleg hallani és érezni fogod melyik a rossz.
2015. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy a kompresszor tengelyén, a szíjtárcsában lévő csapágy hibájára tippelek, mivel azt írtad, hogy bekapcsolt klímánál nem hangos! Olyankor együtt forognak...
2015. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,most már értem.

Köszönöm szépen mindenkinek.

2015. szept. 28. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!