Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó ennyire rövid távra?

Dízel autó ennyire rövid távra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára autót szeretnék vásárolni, viszont van egy olyan érzésem, hogy a dízel nem lenne jó választás számomra. Legtöbbet munkába járásra lenne használva, 8-8 km naponta, de azért néha kellene hosszabb távokra, de nem olyan sűrűn.

De.. kinéztem egy márkát, ami már régóta az álmom. Abból viszont nem merem megvenni a benzinest, mert a motor konstrukciója nem túl megbízható. Igen, Alfa.

Ennyire rövid távra nem nagyon érné meg a dízel, jól gondolom?



2015. szept. 28. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mert mintha a dízel alfa olyan hú de megbízható lenne........

A benzines alfáknak nem nagyon szokott bajuk lenni!Ugyan kényesek erre-arra(olaj + annak megfelelő időközönkénti cseréje,gyertyák stb ..)de amúgy egész stabilak!Ha van is gond,az inkább elektromos probléma!

A benzinesek hangja gyönyörű,ellentétben a dízellel!Meg attól illúziórombolóbb számomra nincs,mint amikor egy szép alfát beindítanak,és akkor csattog benne az a csűhös kerregő!Akkor már inkább a benzines,még ha azok szeretnek is sokat inni!

Amúgy is gondolom,vagy legalább is remélem minimum 156,de inkább 159-es alfáról beszélünk!Ha ezek előttiről,akkor inkább ne vegyél alfát!156ból a twin spark szigorúan kerülendő!A V6-osok jók,de vállalhatatlanul sokat esznek!a 159-nél a 2.2 jts a legjobb kompromisszum....a TBi meg a V6 irdatlan mennyiségű benzint kér!

2015. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rövid távokra járkáláshoz öngyilkosság dízelt venni,mert rövid idő alatt tiszta mocsok lesz a motor akármit csinálsz. Sok indítgatástól jobban kopik mint egy ugyan annyiszor indított benzines,mert nehezen melegszik fel , ha még turbó is van benne, akkor a leállítás is külön procedúra, hiszen nem árt várni 1-2 percet. Nem városi használatra való és kész, mintahogy egy 1.2-es szívóbenzin se autópályázásra. te döntésed,te felelősséget innetől.
2015. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem vagy képben az autókkal kapcsolatban, mert speciel az Alfák rossz híre egyáltalán nem vonatkozik a dízel motorjaikra. Azok valójában a kategória legjobbjai. Ettol fuggetlenul, kezdo kocsinak vegyél egy kis benzinest.
2015. szept. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A 2 modell között gondolkozom jelenleg én is. Vagy egy faceliftes 156-os SW-t szeretnék, vagy egy 2007 körüli 159-est. Az utóbbi lenne a jobb, mert iszonyat szép autó, viszont a fenntartása is jóval drágább, ahogy nézem az alkatrész árakat.

Azért gondoltam dízelt, mert sok ismerősnek van Alfája, főleg 147 és 156, és sokaknak csak úgy hirtelen megállt az autó menet közben, és mindegyik benzines volt. Meg amúgy is, a TS motorokat mindenki lehúzza.

2015. szept. 29. 07:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Alfá-ból annyira mindegy, hogy benzin vagy dízel.

Napi használatra egy kicsi, kis köbcentis benzinest vegyél, németet vagy japánt

2015. szept. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon rövid út, igazából bármilyen autóval kitolás ilyen rövid távokat menni, de ha mindenképpen autózni akarsz akkor valami nagyon kicsi autó lenne a legjobb, 1.0-1.2-es motornál nem nagyobbal. Az gyorsabban melegszik a relatíve nagyobb terhelés miatt, fűtés is hamarabb van benne mint egy dízelben. A kis dízelek nagyon keresettek, mert azért vannak szép számmal akik jóval többet mennek, ezért az áruk is magas(abb). Ezt soká termeli vissza egy dízel.
2015. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Minen neked egy 156-osból kombi?!?ez ugyan szubjektív,hogy csúnya kombiban,az viszont objektív,higy kategóriája legkisebb csomagterével rendelkezik!gyakorlatilag semmi haszna/értelne és eladni is nehezebb
2015. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Német autót nem szeretnék venni, mert nem rajongok értük. Nem tudom miért, de nem tetszenek. Ezelőtt egy Seat Cordobám volt, 2006-os évjárattal, 75 lóerővel. Igaz, hogy bárhova elvitt, és alig fogyasztott valamennyit, de cserébe nem ment. Előzésnél majdnem ki kellett szállni megtolni. :) Persze nem egy versenyautót szeretnék.

Azért favorizálom az Alfát, mert nagyon szép a belseje, plusz tetszik, hogy az Alfás közösség ennyire összetartó.

Keleti autókat is nézegettem, a Hyundainak is vannak szép autói, i30 pl, vagy ott a Coupe, 2006-os évjárattól. Ha japánt kellene vennem, akkor Mitsubishit vennék, de azok elég drágák.

2015. szept. 29. 11:04
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem jobban tetszik kombiban. Alapból nem jönnek be nekem sem a kombi autók, de az Alfa valahogy eltalálta, szerintem szép lett. Nem is nevezik igazi kombinak, pont a kis csomagtér miatt.
2015. szept. 29. 11:06
 10/13 anonim válasza:

Dízel akkor éri meg, ha sokat is mész vele, például fútár vagy. Nem véletlenül vannak nagyrészt dízeles kocsik az autósiskolákban.

Ha cuccolos kocsi kell akkor ajánlanám a Skoda Feliciát (benzines), mivel a hátsó ülést könnyűszerrel ki lehet venni, emellett jól fogyaszt, és az alkatrészek se drágák hozzá.


8 Km miatt elgondolkodhatsz egy kerékpáron is, hála a klimaváltozásnak télen is lehet használni, és jóval olcsóbb fenntartani, illetve a dugót is jobban lehet vele elviselni. Egy agyváltós bringa meg elég igénytelen, ezért keveset kell vele foglalkozni.

2015. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!