Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a sport gomb...

Shocklesz kérdése:

Mi a különbség a sport gomb és a sport mód között?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy van az a váltó amit külön be kell húzni sport módba (automata vàltó) illetve a mi vàltónk tetején pl. csak egy S gomb van.

2015. szept. 30. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom azzal kapcsolod a sport módot, nem?

Nálam manuális a váltó és a középkonzolon van egy "Sport" feliratú gomb. Ha megnyomom áthangolja a motorvezérlő elektronikát. Ugyan akkora gázadásra jobban fölpörgeti a motort. Ezen kívül áthangolja a kormányszervót és az elektronikus lengéscsillapítás vezérlésbe is belenyúl. Ugyan ilyen típusú autó automata váltós verziójánál persze a váltásokat is módosítja.

2015. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most beszéljünk csak automata vàltóról. Ugye ha behúzod sport fokozatba a váltót akkor tovább pörgeti, előbb visszkapcsol, ilyesmi. De a mi automata váltókarunk tetején csak van egy sport gomb. Tehát a funkció ugyan, az annyi különbséggel hogy az egyikben csak egy gombot nyomok a másikban pedig a váltóval teszem sport módba?
2015. szept. 30. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden márkánál másképp van.

Hogy külön be kell húzni D-ből S-be a váltót, ilyen csak az Audinál van, legalábbis én ott láttam, de már ők is leszoktak erről. Ha S-be húzod, akkor az történik, hogy az automata nem igyekszik 1000-res fordulaton tartani a motort, mint D-ben, hanem 2500-3500-as fordulaton tartja állandóan, így egyből kitudsz lőni, vagyis tudsz haladni, előzéskor is hasznos.

Új autóknűl, pl BMW-nél, de sok másnál is van ez a sok funkció, hogy efficient, normal, economic, sport, sport+. Ezek már nem csak a váltót piszkálják, hanem mindenre kiterjed, például a BMW-ben sport-ba kapcsolva nehezebb lesz a kormány, keményebb a futómű, itt is magasabb fordulaton lesz a motor, van amelyikben a műszerek színe is más lesz. Sport+ban ugyanez, csak még durvább változatban. Sokan mondják, hogy már normal módban is túl kemény a futómű és elég gyors a váltó, felesleges a sport mód, persze aki szereti taposni, annak hasznos.

2015. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan most egy 97-es kocsiról beszéltem, szóval szerintem nem igazán változtat a gomb a futóművön esetleg más dolgokon :D De köszönöm a választ :)
2015. okt. 1. 08:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A sportszelet :) , hogy becsúszik-e vagy nem.
2015. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A tiptronik engedi forgatni szabalyzasig a motort nem kapcsol el addig
2015. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!