Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikai veterán autó dísztárc...

Amerikai veterán autó dísztárcsáját fel lehet tenni európai autó lemezfelniére?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy milyen rögzítése van egy veterán amerikai autó dísztárcsájának,valamint hogy kell pontosan rákeresni egy ilyenre. Ha a márkára (pl.:cadillac) és annak dísztárcsájára keresek rá,alig dob ki valamit. Van ezeknek a felniknek is valami speckó nevük?
2015. szept. 30. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Angolul "hubcap" a dísztárcsa neve, a régi lemez dísztárcsák a találó "dog-dish hubcap" néven mennek.

(magyarul is hívják néha "tyúkitató" dísztárcsának)

Amennyire tudom, egy részüket hasonlóan kell rögzíteni, mint az itt megszokottakat: a felni domborítására vagy külön lemezfülre pattannak rá. Hogy átmérőben jók-e bármilyen európai felnire, arra nem merek megesküdni. A régi, 15-16"-os, dísztárcsás lemezfelnik között kell nézelődni. Amennyire tudom, a tengerentúlon is inkább 15" körüli felnik voltak, azoknál lehet nagyjából jó a dísztárcsa, de majd ezt egy hozzáértő megmondja.

2015. szept. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 veterán vas ***** válasza:

Az amcsi autók egy részén, a felnicsavar szorította a dísztárcsát, a másik részük pedig a nálunk is használatos felniperembe illeszkedő rugós-körmös rögzítésű volt. Az európai veterán autóknál megszokott felniből kiálló három kis gömbre való felfeszítéssel -amerikai autónál- még nem találkoztam.

/de ez semmit sem jelent.../

2015. okt. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!