Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért "rángat" az autóm...

Pete88 kérdése:

Miért "rángat" az autóm gázadáskor? Honda civic 1.6 Es 2001.

Figyelt kérdés
Ezt ugy kell erteni hogy pl,eppeb haladok 30 al kettesbe de eppen nem adok gazt,aztan epphogy benyomnam berangat,neha 3 asba is,egyesrol ne is beszeljunk.de a tobbi zavar.Illetve Hideg motornál 1000-1100 a fordulat,de ahogy telnek a masodpercek,egyre lejebb evickel,es a vegen alig 500 nal all meg.Főleg menet közben,mikor megallit egy piros lampa,olyankor visszaugrik, megallas utan 1-2 mpvel kb,es olyankor egy kicist erezni is hogy megtorpan a motor.Ha van valami fele hasonlo tapasztalatotok vagy tippetek kerlek irjatok meg. Köszönöm!
2015. okt. 1. 21:14
 1/5 joco5582 ***** válasza:

Hát tipp az lenne, de sajnos a találgatásra csere többe kerül, mint megnézetni.

Amire én tippelnék:

-Falslevegő repedt gumi vagy légszűrőház

-Piszkos alapjárati motor

-Piszkos\helytelenül működő légtömegmérő

-Rossz vezérlő lambdaszonda

-Rossz gyertya

-EGR szelep hiba\ esetleg nyitva ragadt meg

-Összesett katalizátor

-Összeesett kipufogó, mely folytja


Remélem segít

2015. okt. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen az alapjárati motor kipucolása esélyes,főleg hogy tudom hogy a folytószelep tiszta kox volt, mert motorcsere volt de ahhoz mar nem nyult a szerelo bacsi..Remelem alapjarati motor tisztitassal es alapjarat allitassal elmulik a hiba.Nem tudom ossze fugg e a ketto de neha 2 esbe kicsit darabosan porog a motor,ha picit dinamikusan akarok menni.

Koszi a valaszt,segitettel vele.

2015. okt. 10. 13:27
 3/5 joco5582 ***** válasza:

Nincs mit. Ha akad, 20-30ezer a perselyben látogasd meg az injektor.hu-t. Én a Mazdámmal gurultam el. Ők tényleg be tudják állítani. Konkrétan az enyémnél elmondták mit kellene tisztítani, beállítani. Megkérdezték kifizetem-e. Rászántam a pénzt. Lett jó alapjárat tisztított injektorok, csappantyú ezaz. És egy literrel kevesebb fogyasztás. Minden tankolást felírok - így biztos hogy ez segített. Tudom, hogy nem sok de nekem számít.

Rosszat csak annyit tudok mondanak, hogy többet is megtudtam a motorról mint amit akartam 😃. 2 henger kompressziója épp határértéken van. Elkeztem a perselybe dobálni a 100asokat :)

2015. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg mindig nem sikerult kideriteni sajnos. viszont feltunt egy furcsasag. Uzemi hofoknal probaltam,uresbe elkezdem pumpalni a feket szepen felmegy 900 korulire es ott is marad ha furgen pumpalom.ennek mihez lehet koze? lehet valahol nem kap wakumot? Hibalampa nincs..
2016. jan. 24. 18:18
 5/5 joco5582 ***** válasza:
Fogalmam sincs, bocs.
2016. jan. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!