Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Irányjelző villoghat fehéren?

Irányjelző villoghat fehéren?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy sárgán kell villognia. Nemrég vettem használtan egy autót és minap ahogy ellenőriztem a világítást láttam, hogy nem is sárgán, hanem fehéren villog elöl, hátul az index.

Kicseréltem elöl-hátul az izzókat, mert le volt róluk égve ez a sárga bevonat.

Azért tetem fel a kérdést, mert érdekelne, hogy műszakin ezért buktatnak vagy lehet így közlekedni szerintetek?



2015. okt. 3. 17:15
 1/4 Koaxk Ábel ***** válasza:
40%

Én úgy tudom kötelező a borostyán sárga szín.


Ezt onnan gondolom, hogy volt egy haverom aki vett egy Mustangot Amerikából és azon pl piros az index és át kellett alakíttatnia, hogy sárgán indexeljen.


De majd jönnek a Kresz barbárok, és úgyis megmondják a tutit :)

2015. okt. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről"

"II. Rész

FOGALOMMEGHATÁROZÁSOK ÉS ÁLTALÁNOS ELŐÍRÁSOK"

"B. ÁLTALÁNOS ELŐÍRÁSOK"

"13. A lámpák színe

A lámpák által kibocsátott fény színe:"

"irányjelző lámpa: borostyánsárga,"

"elakadásjelző: borostyánsárga,"

2015. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szántóvető ***** válasza:
100%
nem villoghat fehéren,ha fehér a búra akkor sárga izzót kell betenni.mivel nem felel meg ezért simán buktatnak miatta de közúton is megbüntet a csendőr ha kiszúrja.
2015. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2015. okt. 4. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!