Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen alufelnit tehetek a...

Milyen alufelnit tehetek a kocsimra?

Figyelt kérdés

Vettem egy kis C Corsát, de le szeretném cserélni a rozsdás felnijeit valami szebbre. Honnan tudom, hogy melyik jó rá? Van valami szabvány, hogy ez csak Opelekre, vagy ez csak Corsákra? Hogy működik ez a rendszer?

Előre is köszönöm a válaszokat. 24/L



2015. okt. 4. 17:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg 15 colos 185-os gumik vannak rajta.
2015. okt. 4. 17:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! A felnik márkafüggők. (szándékosan nem tipust írtam,mert vannak átfedések) Tehát mindenképpen Opel felniket nézzél! Az,hogy az most esetleg Astra-n vagy Vectran volt fent , az még nem kizáró ok,hogy leeht jó, de nem is garancia!


A felninek van pár jellemző paramétere amit vásárlás előtt jó feljegyezni,hogy olyat vegyél,amilyen kell és, ami jó lesz!


Ilyen paraméter pl.: A furatok száma , az osztókör átmérő , a középfurat átmérője.


Ezek azért fontosak,hogy rá tudd "kapcsolni" a futóműre a felnit.


A többi (szélesség,magasság) pedig azért,hogy milyen gumi megy majd rá.


Vásárlás előtt ezeket az adatokat mindenképp derítsd ki. Vagy mért le őket , vagy pedig neten rákeresel Opel Corsa felnire , és valahol úgyis fent lesznek az adatai.


Sok sikert!

2015. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Több kritériumnak kell megfeleljenek. Szerintem a legjobban akkor jársz ha keresel egy normális szakembert s vele értekezel. De a neten is utánaolvashatsz hogy mit lehet mire.
2015. okt. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Osztó körnek kell egyezni. Ami ugye a csavarok száma. Ami 4x100-as, meg az agyméretnek, ami nekem F Astrán 56,5mm. Ugye ez a közepe, amire megyen a felni. Ha veszel felnit, ez a szám a nem baj ha nagyobb a felnin, csak kisebb ne legyen. Ha nagyobb akkor kell venni úgymond tehermentesítő gyűrűt. Ami végülis egy hézagoló, tehát ha pl 56,5ös a Corsa agymérete, a felnié meg 60,1mm. Akkor kell venni tehermentesítő gyűrűt ami ugye 60,1mm-ről 56,5mm-re szűkít.
2015. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!