Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tartsam melegen a...

Hogyan tartsam melegen a kocsi motorját?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Nem garázsban tartom az autómat és érdekelne hogy milyen trükkök vannak arra hogy ha indításnál nem is, de menet közben minél előbb bemelegedjen a motor?


Nézegettem ilyen elektromos vízmelegítőket, ezekről mi a véleményetek?

+lehet hülye kérdés, de a motortérbe érdemes valamit berakni amivel több ideig bent tudom tartani a hőt?(kartonpapírról hallottam :D )


Vagy ti hogy készültök fel a téli időszakra? Dízel kocsim van.


2015. okt. 4. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy elektromos futoszáll a vízkorben jól be tud segíteni, vagy egy állófutés.
2015. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Tegyél a hűtő elé egy kartonpapírt,hogy gyorsabban melegedjen a víz!Ami amúgy egy urban legend,mert ettől egy perccel sem lesz hamarabb üzem meleg az autó......

Ha ennyire fel akarod készíteni a hidegre,akkor max vegyél bele egy új termosztátot,azt jó napot.....

2015. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aki az előzőt lehúzta tudatlanságában tette. Míg a motor hideg a termosztát kizárja a hűtőt és kis vízkörön cirkulál a folyadék. Így a kartonpapírkutya. Mikor a motor meleg akkor keveri hozzá a nagyvízkört.
2015. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha mégis segít akkor vegyél minőségi hangolt termosztátot ami időben nyit.
2015. okt. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

majd megmagyarázza valaki, hogy mennyit segít a kartonpapír... :D ami igaz is, akkor ha szar a termosztát, de azt nem kartonpapírral kéne "kompenzálni", hanem cserélni kéne


elektromos vízmelegítő nagyon jó cucc, ha olyan helyen áll a kocsi, ahol van áram, akkor hibátlan, utcán már kevésbé kivitelezhető :D

2015. okt. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hűtő elé tett kartonpapír nem csak a hűtőt zárja el a levegőtől, hanem a motort is, az egyébként a hűtőn keresztüláramló levegőtől. Így valamennyire segíti a motor gyorsabb bemelegedését és nagy hidegben, a későbbi melegen tartását.

Az enyémbe (2.5Tdi) szereltem egy bontott dízel előmelegítő kályhát. Ez -20 fokban is fél óra alatt 70 fokosra melegíti a vizem és akár menet közben is lehet használni, ha nincs időm kivárni a fél órát. Az elektromos vízmelegítők is jók és olcsóbbak is, de azt értelemszerűen, csak hálózati áram közelében lehet használni.

2015. okt. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

Ez a vízmelegítő kályha miben különbözik az elektromos vízmelegítőtől? :D hogy működik?

mert nekem is az a bajom hogy itthon indulásnál még oké hogy elektromossal felmelegítem, de munkából hazafele már nem tudom ezt megtenni.

2015. okt. 5. 12:00
 8/10 anonim ***** válasza:
üzemanyagot használ, óránként kb fél litert, és fél óra alatt fűti föl a vizet, tehát egy fél órás melegítés kb 2-3 deci naftába kerül, előnye, hogy bárhol bármikor használható, hátránya, hogy rohadt drága...
2015. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mennyi az a nagyon drága? Mit tudtok a vízmelegítő gyertyákról?3db van belőle,valakinek van róla valami infoja?
2015. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt viszont fejben kell tartani, hogy attól mert a víz felmelegedett, az olaj még ugyan úgy hideg marad. Ergo az olajnak ugyan úgy kell idő a bemelegedésre, tehát a vízmelegítő nem mentesít az óvatos nem pörgetős, alacsony terhelésen való járatástól pár kilométeren át. A karton meg még főleg a régebbi kocsiknál volt valamire használható, egyrészt ahogy írták a rossz termosztát olcsó megjavítása volt, valamint amikor nem voltak még minden irányból műanyag idomokkal elzárva a motorok, addig valamennyire csökkentette a beáramló levegő mennyiségét. Gyakorlati haszna szerintem nem sok van, én sosem kísérleteztem vele.
2015. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!