Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol cseréljek sajátkezűleg...

Hol cseréljek sajátkezűleg motorolajat az autómba?

Figyelt kérdés
Megvan az olaj, a szűrő és az alátét is, de nem tudom megcsinálni az udvarunkban, szűk a hely. Köztéri parkolóban lehet ilyet csinálni? Vagy valamilyen közterületi hely, ahol szoktak/lehet ilyet csinálni (nem szervíz)?

2015. okt. 5. 11:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Barát, ismerős, szerelő!A fáradt ólajat is elkell helyezni-nem öntheted csatornába.
2015. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
"szűk a hely".....áruld már el,hogy egy udvarban mi szűk ehhez?Illetve közterületen mi változna,hogy ott már nem szűk?......az "ahol szoktak ilyet csinálni"...napponta én is szoktam latni,hogy emberek a parkban,teszkó parkolóban,út szélén tömegével cseréli az olajat.....teljesen szokványos dolog ez....remélem még valaki közben fel is jelent majd szennyezésért
2015. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 veterán vas ***** válasza:

Ha az autó befér, akkor az már nem szűk hely. Egy olajcseréhez nincs szükség a négy keréken túli oldal irányú területre.

(nálunk, az ilyen munkálatokat alulról szoktuk elvégezni)

Persze, ahány ház, annyi szokás. :)

2015. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Kossuth tér, Lánchíd, Kis földalatti, Gazdag-réti bérház 7.emelete, és egyebek. Ez mind közterület és nem is szervíz. :D
2015. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Sztem az írásod alapján jobban jársz, ha szerelőre bízod. Az anyag már meg van csak a szerelési díjat kell fizetned. Nekem azt ismerős szerelő egy 1000-ért megcsinálta. De hozzá nem értős kokányolás helyett profin kicserélt mindent és ki is próbálta, korrigált és nem került 10 percnél több időbe. Ráadásul volt aknája, könnyű dolga volt, nem kellet szűkhelyen kínlódni.
2015. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 szántóvető ***** válasza:
kijelölt motorolaj-cserélő területek nincsenek.de bárhol hozzáfoghatsz ahol nem tilos megállni és nem vagy útban csak ne kend össze olajjal a területet.
2015. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Drága olajat vettem, szeretném, ha az is kerülne az autóba. Megcsinálni gyerekjáték. Nem ismerős szerelők amúgy sem szoktak hozott anyaggal dolgozni. Megcsinálom akkor parkolóban, mi alapján jelentenének fel? Műanyag olajleeresztő edényből visszaöntöm a fáradt olajat a flakonba és leadom benzinkúton, nem szándékozom szennyezni, van fóliám, azt is leterítem.
2015. okt. 5. 15:17
 8/20 anonim ***** válasza:
Üres 5-literes balon oldalát kivágod elfektetes azt alátolod. Melegen kell cserélni. Szürőt se felejtsd ki.
2015. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 veterán vas ***** válasza:

#7!

Nincs ilyen tapasztalatom, mert mindig magamnak cserélek, de nem hinném, hogy hozott anyaggal nem dolgoznak. Pl. mi van akkor, ha olyan olajat szeretnék, ami pont nincs náluk raktáron?

Az én autóm, hagy döntsem el én, hogy milyen olajat akarok.:(

2015. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
6%

Alátét? Hova?

Olaj cseréhez maximum tömítés kell, de ezek után feltételezem nyomatékkulcsod sincs.

Utána meg jön a háborgás a következő olajcserénél, hogy a menetel együtt jött ki a leengedő csavar.


Aki majmot tart vegyen banánt is! Vidd szerleőhöz!

2015. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!