Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beépített akkutöltő? Tapasztalat?

Beépített akkutöltő? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Betegség miatt igen ritkán használom az autómat, de mivel időszakonként orvoshoz kell járnom, szükségem van rá.

A kevés használat miatt sokszor lemerül az akkum és mivel nem tudom kivenni h feltöltsem, állandó a problémám.

Az akkum 1 éves és kifogástalan állapotban van.

Gondolkodom 1 beépített akkutöltőről /a neten láttam 40-45e

ft.-ért/, de semmi infót nem hallottam még h mennyire vált be, nem vágja e haza a az egész elektronikát stb.

Valakinek van infója?



#Beépített akkutöltő
2015. okt. 5. 14:14
1 2
 1/13 veterán vas ***** válasza:

Hova van "beépítve" és minek?

Ha tölteni kell, legyen kéznél a garázsban a polcon. Minek hurcolászni az autóban, amikor hálózati 220v kell a működéséhez?

2015. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 dirtboy ***** válasza:

vegyél egy mikroprocesszoros töltőt,már márkásat pl Ctec mxs 3.8at lehet kapni 18 körül,használtan kifogástalan állapotban 12-13ért mennek.


vannak azonban kevésbé márkás töltők is 8-10ért is,azok is jók.

nem kell a kocsiból kivenni az akut csak rá csípteted és akármeddig rajta hagyhatod nem lesz baja,szabályozza magát és a végén csepptöltést ad az akunak.

2015. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Éppen ez a gondom h nem tudom kivenni az akkut a feltöltéshez.

Ha a ki nem vett akkura közvetlenül ráteszem a töltőt nem teszi tönkre az elektronikát ?

2015. okt. 5. 14:46
 4/13 dirtboy ***** válasza:

gyújtást ne add rá,kulcs ne legyen benne és akkor nem csinál semmit.

micro procis töltő meg azért fontos mert több féleképpen tölt valamint az nem megy 14,4Volt fölé,tehát az aksit sem károsítja ha sokáig van rajta.

2015. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megpróbálom.
2015. okt. 5. 15:02
 6/13 veterán vas ***** válasza:

Ha úgyis föl kell nyitni a motorháztetőt, akkor nehogy már olyan nagy gond legyen egy 10-es kulccsal 2db. 6-os anyát meglazítani és a két sarut leemelni az akku kivezetésről.

És akkor nyugodtan alszol......

Azt mondjuk továbbra sem értem, hogy ezt a töltőberendezést minek beépíteni?

2015. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az autó meríti le az akksit. Lehet jobb lenne egy áramtalanító kapcsoló. Vagy megnézetni a kocsit, hogy mi a baja.
2015. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Öreg Corsa, de semmi baja.Gyárilag van -mint fogyasztó- óra, naptár, hőmérő /riasztó nincs bekapcsolva/ ezek azért nem szívhatják le.

Még1x: ritkán használom /kb. 8-10 naponként és akkor is csak 10-15 km-es útra.

Ez kevésnek tünik a biztonságos inditáshoz és persze pont akkor nem akar indulni mikor fontos lenne:(

2015. okt. 5. 15:37
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezért keresem az optimális megoldást
2015. okt. 5. 15:38
 10/13 szántóvető ***** válasza:
ilyen berendezés van még.csak megemlítem mert nem tudok róla semmit. [link]
2015. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!