Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cserélhetek csak kuplung...

Cserélhetek csak kuplung kinyomót? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Két hónapja került be az autómba komplett blueprint kuplungszett, és néhány hete fura hangot hallat amikor jár a motor. Ám amikor picikét de éppencsak megynyomom a kuplung pedált akkor megszűnik a hang. Utánanéztem neten, jutubon.. hogy ez tipikusan kinyomócsapágy anomália.

Van egy ütköző a kuplungpedálnál, ott tudtam állítani picit a pedálon, hogy ne adja ezt a hangot, de idővel megint elkezdte.


Engem ez nagyon idegesít szóval szeretném megoldani, de az új kuplungszettet nem szívesen kukáznám 2 hónap után ha nem muszáj. Kérdésem, hogy vehetek-e a blueprint kuplungszerkezet és tárcsa mellé egy gyári minőségű vagyis GYÁRI kinyomócsapágyat, amivel már biztosan jó lesz?


2015. okt. 5. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jól csinálod. A kinyomócsapágy akkor dolgozik amikor kinyomod a kuplungot, tehát kinyomott kuplungnál kellene hangot adnia. Ergó-uszkve-kvázi ez nyelestengely csapágy hang lesz.
2015. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cserélheted persze, csak hát akkor kellett volna kinyomócsapágyat is cserélni mikor a kuplungot, mert most lehet megint leszedni a váltót. "OEM" (gyári specifikációjú) alkatrészt vegyél.
2015. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nyelestengely csapágyának a hangja nem múlik el a pedál érintésére ahhoz ki kell emelnie a kuplungnak, ugye akkor áll meg a tengely. Ha érintésre változik a hang akkor a kinyomócsapággyal van a gond.
2015. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


https://www.youtube.com/watch?v=gdVJ5vnO6Jg


Ezt a videót találtam, nálam is pontosan ez van (csak egyáltalán nem ilyen hangos) és amikor már csak ilyen picit megnyomja a pedált akkor teljesen elcsendesül.


Második válaszoló: komplett kuplungszettet cseréltem, aminek része volt a kinyomócsapágy is, de sajnos nagyjából egy hónapig bírta :(


Ezért is kérdeztem, hogy vehetek-e az utángyártott tárcsa és szerkezethez most egy gyári kinyomót, ami már biztosan jó lesz, de ezek szerint akkor igen :)

2015. okt. 5. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Kár szétszedni az egészet megint,mert ez valószínüleg a nyeles tengelytől jön ez a hang,ezen sem új kinyomó,sem új kuplung nem fog segíteni!
2015. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!