Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kíváncsiságból kérdezem. Ha...

Kíváncsiságból kérdezem. Ha egy autóval kettesbe annyira fölgyorsulok, hogy egyből négyesbe teszem lehet valami baja a motornak vagy a váltónak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 18:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezen én is elgondolkodtam már, de sztem semmi! Ha 50-ről fékezel vissza 10-re és 2.ba teszed vissza, az ugyan olyan.
2010. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Párszor csináltam már olyat és semmi baja. De ettől nem is lesz. Csak azért vigyázz meddig gyorsulsz kettesbe.
2010. márc. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
ha megvan a sebesség semmi baja nem lehet , amúgy meg max lefullad a motor ha gyenge. én városban csak akkor váltok lejjebb ötödikből ha gyorsítani kell/lámpánál megállok
2010. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Még hasznos is lehet, ki lehet kormolni vele kicsit a motort! Nm árt néha megpörgetni!
2010. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Én nap mint nap úgy közlekedem, hogy 2-5, majd ahogy lassulni kell vissza, lehet, hogy valamelyest árt ha nem használok ki minden fokozatot (plusz többet is fogyaszt) de nem életbe vágó! 29/L
2010. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Csak mert szoktam olyat csinálni, hogy lendületesen indulok, és akkor nem megy 4ezer alá a fordulatszámmérő. Csak múltkor ezt lakott területen belül tettem meg, és amikor fölváltottam hármasba észrevettem hogy már 70 km/h-nál járok, és fölengedtem a kuplungot, de már nyomtam is vissza és váltottam 4esbe, és elgondolkoztam, hogy miért váltottam 3asba. Gondolom megszokás...
2010. márc. 15. 18:58
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Szevasz!

Figyeld mit fogok kapni.. Én még azt is meg tudom tenni, hogy 1-esbe megugrasztom, és beteszem 5.-be.. Igaz nem kaparja a betont, és az is, hogy nem 16 szelepes, aminek csak fenn jön meg a nyomatéka. Akármekkora gázt adok ilyenkor, nem csörög, nem rángat, csendesen felhúz.

Természetesen ez nem normális, meg igazán értelme sincs, de a motormenedzser kezeli ezt az extrém szitut.. Ez már elektronika.

Üdv: StMiklos

2010. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
apukám egyszer kettesbe kihuzatta 70-ig egy nagyon enyhe kanyarba
2010. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
és semmi baja nem lett a kocsinak(ford orion 1.6i 16v)
2010. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

19:27:


Ez most lényegretörő információ volt ;)


Egyébként semmi baja nem lesz a kocsinak ha nem viszed túlzásba :)

2010. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!