Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2. 0T FSI,2. 0FSI vagy 1.8T?

2. 0T FSI,2. 0FSI vagy 1.8T?

Figyelt kérdés
Audi A4 B6-7, és VW Passat B6 tipusokat nézegetek a fent emlitett motorokkal. A 3 közül ti melyiket választanátok és miért? Esetleg egyéb javaslat? (dizelt kivéve)

2015. okt. 12. 17:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor melyik generáció legyen? Árban nagyon nem mindegy. Amúgy az FSI közvetlen befecskendezéses, a korábbi 1.8T nem. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.

Inkább a sima FSI-t venném, megy vele az autó úgy, mint a korábbi 1.8T-vel, de nincs rajta turbo, olcsóbb a szerviz és a fogyasztása is.

2015. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Azért irtam A4-ből két generációt is, mert igazából az fogja eldönteni a legvégén a vételt hogy melyikből találok jobb ajánlatot.

De egyébként jogos amit az FSI-ről mondtál.

2015. okt. 12. 18:00
 3/34 anonim ***** válasza:
Nem igazán jó a kérdés, mert ezek különböző erejű autók. Ha elég a 150 lóerő, akkor a 2.0 FSI lenne a legjobb, ugye az 1.8T 163 ha jól tudom, kicsit jobban megy meg minden, de a 2.0 FSI sokkal egyszerűbb konstrukció. A 2.0 TFSI meg egy durva turbóbenzines 200 vagy 211 lóval. El kell döntened, hogy szükséged van e ennyire. Megbízhatónak megbízható motor, nem lesz gondod a turbóval meg ilyenekkel. Én szívem szerint a 2.0 TFSI-t venném, nagyon jól megy, sportos karakterű motor.
2015. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából én is a TFSI felé hajlok, nagyon jókat hallottam róla, csak hát ugye nem egy hobbiautó lesz amit csak nyáron veszek elő, és kicsit tartok tőle a turbó miatt.
2015. okt. 12. 20:04
 5/34 anonim ***** válasza:
Az 1.8T egy legenda.........csak elég koros legenda már!De ha jót fogsz ki,akkor nem lesz azzal sem gond.
2015. okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Nézd abból a szemszögből, hogy a 2.0 TFSI gyorsulása nagyjából 0.8 (azaz nulla egész nyolc) másodperccel éri el hamarabb a 100-as tempót, mint a sima 2.0 FSI.

Hát nem valami számottevő az a 0.8 másodperc különbség (egy teljes másodperc különbség sincs), szerintem bőven nem éri meg, hogy ott figyeljen a turbo az autó motorján és nagyobb legyen a fogyasztás.

Nem hiába mondják nagy autómániások, hogy a sima szívó benzines a legjobb. Ha több erő kell, nagyobb motorral kell venni (3.2 FSI), de akkor a fogyasztás is nagyobb lesz.

2015. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

"Nézd abból a szemszögből, hogy a 2.0 TFSI gyorsulása nagyjából 0.8 (azaz nulla egész nyolc) másodperccel éri el hamarabb a 100-as tempót, mint a sima 2.0 FSI. "


Nem lehet, hogy elnéztél valamit? Nálam az FSI Passatra 9.4-et dob, a TFSI Passatra 7,7-et, a TFSI A4 B7-re meg 7,1-et ( 200 lovas TFSI ). Picit több az , mint 0,8sec :)


Én az FSI-t hanyagolnám. Az összes közvetlen befecskendezéses benzinmotornál előjött már a kokszlerakódás a szívócsőben attól függetlenül, hogy ki gyártotta ( egyedül azoknál nem- valami japán motor-, ahol van +1 injektor amivel lemossák a retket).

Ha normális hétköznapi használatra kell, akkor az 1.8T-t választanám, viszi a kasztnit normálisan és kevesebbet is eszik, mint a 2.0TFSI. Egyszerű, "öreg" konstrukció.


Ha kell a pówa és van lóvé, akkor meg a TFSI-t.

2015. okt. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
44%

Az Audikat néztem, lehet, hogy a Passatoknál jobb a helyzet gyorsulás ügyben, bár hihetetlennek tűnik, hogy +50 Le ekkora bálnáknál több másodpercet is jelentsen akár. Bizotsan jó adatokat olvastál, csak valószínűleg csalnak azok az adatok. Az Audi viszont igyekszik pontos lenni, azért a hírnév... A VW-nek hitele már nincs, a katalógus adatok elég merészek náluk.

Az már igaz, hogy a TFSI is közvetlen befecskendezéses és egy 1.8T ebből a szempontból jobb lehet.

2015. okt. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenképp hasznos infókat írtatok!


Esetleg a TFSI kokszosodására van valami "gyógyír"? Ezt mi okozza? Vagy csak konstrukciós hiba?

Az 1.8T egyébként nem tűnik rossznak csak tartok tőle hogy ebből a kicsit öregebb konstrukcióból nem találok majd jót. Csak chippelt széthajtott raceboyok játékait...

2015. okt. 13. 08:22
 10/34 anonim ***** válasza:
Ö év felett már csak nem turbós, és inkább VW.
2015. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!