Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hondások, szerelők, tanácstala...

Hondások, szerelők, tanácstalan vagyok egy Honda Accordal (VTEC) kapcsolatban. Bővebben lent. Olaj eltűnt. Valakinek ötlete?

Figyelt kérdés
Adott egy Honda Accord CG9 2.0 VTEC (147 lóerő) 2002 évjárat, 230.000 km-el. Az autó nem az enyém, a napokban tekintettem meg vásárlási szándékkal. Kihúztam a nívópálcát és az olajszint épphogy minimumon van, annak ellenére, hogy fél éve volt olaj (W40) cserélve benne és azóta pár száz kilométert mentek vele, viszont az autó ezt az időt szabadban töltötte. A szelepfedél tömítésnél van szivárgás, illetve az osztófejnél, de nem tűnik annyira vészesnek, hogy ott elmehessen ennyi olaj ennyi használattól. A motor alján, az olajteknő alatt nem láttam folyást. Vízszint minimum és középszint között van, az autó nem füstöl. Nem konyítok a VTEC motorokhoz, nem tudom, hogyha hengerfejesek megfújja-e a vízcsövet... Eddig egy valamire tudtam csak gondolni, hogy állásában a szimeringek és a tömítések megkeményedtek és esetleg valahol még enged el olajat. Valakinek ötlete, tanácsa esetleg? Sokat segítenétek.

2015. okt. 13. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért kellett volna kötelezően az olajnak bárhol is elfolynia?!Honnan tudod,hofy amikor cserélték az olajat,nem csak a minimumig töltötték fel?

Egyébként a leírásban szereplő "osztófejre" azért kiváncsi lennék hogy a te olvasatodban az mit takar,mert hallottam már pár cifra dolgot autókkal kapcsolatban,de ez új.......

2015. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy a tulaj azt mondta, szintre töltötte. Én nem cifrázom, a tulaj 2 pontot előre megmutatott hol folyik az olaj! Második az osztófelynél, tömítésnél. A csere óta nem ellenőrizte az olajszintet. Értetlenül állt ő is a dolog előtt.
2015. okt. 13. 15:06
 3/6 veterán vas ***** válasza:
Nem akarlak befolyásolni, de ha egy eladásra kínált autóban így kell keresni az olajat -mert a tulaj meg sem próbálja velem elhitetni, hogy legalább erre figyelt- no én onnan visítva menekülnék. ;)
2015. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Befolyásolj nyugodtan, legalább megerősíted az első reakcióm, hogy "ezt hagyni kell,, Annak ellenére, hogy nehéz hagyni, mert az autó ritka szép.... De a külső nem minden....
2015. okt. 13. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:

"osztófelynél"....egyre jobb.....de mindegy,lépjünk túl ezen!

Ha nincs benne elég olaj,mert a tulaj erre sem volt képes,hogy ellenőrizze a szintet,esetleg pár ezerért vegyen bele 1 litert,hogy legalább egy ilyen alap dolog rendben legyen,akkor azt az autót nem kell megvenni!

2015. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, Hívjuk gyújtáselosztónak. Onnan olaj az életbe nem folyhat ki... elírtam, igazad van! Valahonnan odacsöpög.. Teljesen igazad van utóbb leírtakkal, jogos!
2015. okt. 13. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!