Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Járhatok így az autómmal,...

Járhatok így az autómmal, gömbfej csere stb stb stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2003-as Suzuki Wagon r+ 1.3-as autóm van, a múlt héten el kezdett rázni a kormány, aztán eggyre jobban észrevehető volt, így el is vittem a szerelőmhöz. A szerelőm azt mondta hogy mivel nemrég voltak az első kerékcsapágyak cserélve, azóta még nem volt futóművesnél a kocsi, vigyem el oda. A futóműves megállapította, hogy az első gumijaim meg vannak "tekeredve", így cserélni kell, illetve alsó lengőkar gömbfejeket kell cserélni elől, mindkét oldalon (mert lógnak vagy mi..).

Mivel esedékes volt, ma vettem 4 téli gumit 4 felnivel (használtak, de nagyon tutik). Most az új gumikkal nem is ráz a kocsi egyáltalán. Szóval mennyire lehet a gömbfejek cserélye előtt menni az autóval? Mennyibe kerül a gömbfej csere? A futóműves azt mondha hogy a hibás gömbfejek "eszik" a gumit. Ez mit jelent? Ha megyek vele akkor szét b_szhatom az új gumikatis? Mert nekem az autó fontos eszköze a mindennapi munkába járáshoz.

Előre is köszönöm aválaszokat! :)



#gumi #autó #javítás #gömbfej #vetemedés #futómű beállítás.
2015. okt. 13. 18:08
 1/4 szántóvető ***** válasza:
rossz gömbfejekkel nem lehet beállítani a futóművet,párezer Km alatt elnyalod a gumit.nem hiszem hogy drága az alkatrész,anélkül hogy rágugliznék max 30-ra saccolom robottal együtt+utána futóműállítás ugye.
2015. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 100-200km-t mennék a cseréig, nincs időm elvinni a kocsit gömbfej cserére+utóművet beállítani. Heti 6 napot dolgozom. Huhh, az elég sok a 30ezer Ft. Azt hittem ezek ilyen minőségtől függően maximum 5000Ft-os alkatrészek darabja. Köszi a választ!
2015. okt. 13. 19:24
 3/4 szántóvető ***** válasza:
200Km szerintem még belefér anélkül hogy a futófelület károsodna.lehet hogy olcsóbb lesz,végül is néhány tízezres összeg nem számít soknak ha javításról van szó.
2015. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

unix honlapján tipust kiválasztva megtudod nézni mi mennyibe kerül.

[link]

ez a te autódhoz egy olcsóbb változat de van 7500Ft-ért is.

2015. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!