Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125-öst 50-es papírokkal...

125-öst 50-es papírokkal hajtanék. Milyen bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés
Helo. Megvan nagymotorból a jogsim csak vettem 125-öst aminek nincsenek papírjai. Ha 50esként hajtom és elkapnak vele milyen bírságot kapok?

2015. okt. 13. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:

sorba:


Ha kötsz rá 50-es biztosítást, akkor biztosítási csalás (bűncselekmény)

Ha nem kötsz rá semmit (mert ugye csak smkp biztosítást tudnál rá kötni) akkor azért.

Mivel van A kategóriád, így elvárható, hogy pontosan tudd mit vezetsz, így jó eséllyel eltiltanának az A kategóriától min. 6 hónapra.

Továbbá mivel a járműnek nincsenek érvényes forgalmi okmányai és te mégis forgalomba használtad ezért is megbüntetnének.


Az összegek kismillió dologtól függnek, hol - hogyan használtad, milyen napja lesz az előadónak az irodában, stb... 30-300e között kb. bármi jöhet.

2015. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Én már most megbírságolnálak,mert sikerült kb tízezredjére is feltenni ugyanezt a kérdést!
2015. okt. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor mi a ráknak olvasod el koma. :)
2015. okt. 14. 11:52
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Ettől van egy jogosabb kérdés...minek írod ki?!?
2015. okt. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Komám, a legsúlyosabb büntetést nem írták.

Tételezzük fel hogy belerongyolsz Kalányos Vincsenzó szalon új fullos E-merdzsójába. Aztán horpad az ajtó, az első sárvédő, karcolódik a géptető, a szélvédőn pókhálós törés....


No, komám, ha érvényes kötelező nincs, a csinált többmilliós kárt pedig meg kell téríteni, ha nem akarsz a "kiscsáláddal" közelebbi ismeretségbe kerülni.

Hidd el, a "kárrendezési beszélgetés" első fél órája után már nagyon szívesen ülnél rendőrségi fogdában.

2015. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocs, S-merci akart lenni
2015. okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:
100%

Jól írták előttem! Felettébb kellemetlen mellékhatásai lehetnek egy olyan közúti incidensnek, amikor kötelező biztosítás nélküli gépjárművel, tetkós Orsós Ramszesz 250 ezer Forintos "luxus-sport-béjemvéjébe" 3milliós kárt okozol.

Nem a hosszú boldog élet titka az ilyen eset. :)

2015. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát... most beszartam.
2015. okt. 14. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:
még most korai...azt majd akkor kell mikor Lakatos Dzsézönsztetem autójának nekipukkantál!Vagyis egy kicsit utána......amikor a beledet kihúzza a szádon......
2015. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:

Nos, ha komolyan vesszük előző megnyilvánulásodat, azaz még nem tudod garantálni a szobatiszta állapotot, akkor ne is álmodozz 125-ös motor vezetéséről.

Ezek szerint korai még neked az ilyesmi. ;)

2015. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!