Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes első autónak, friss...

Érdemes első autónak, friss jogosítvánnyal új autót venni?

Figyelt kérdés
Azonos körből lenne kiválasztatva: német, japán vagy dél-koreai, felső középkategóriás, nem turbós benzines, automataváltós és bőrbelsővel.

2015. okt. 14. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha a szülő megengedheti magának gond nélkül, vagy Te saját magadnak(ha nem tizenéves vagy), akkor miért ne?
2015. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Saját bevételből.
2015. okt. 14. 16:26
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Soha sem érdemes új autót venni, csak ha nagyon sok pénzed van.Azért mondom ezt, mert pl veszel mondjuk egy pár hónapos autót, ami olyan mint az új, de mégis sokkal olcsóbb.Amúgy szerintem friss jogsisnak inkább valami használt autó, hogy ha véletlenül összetöri ne legyen egy vagyon a javítás.
2015. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját bevételed van, és ilyen összeg akkor biztos nem fiatal vagy. 19-20.

Az összetörésre reagálva... ha odafigyelsz, nem bambulsz el, akkor nem fogsz balesetet okozni.

Ha meg más csinál bajt, azt úgy se tudod megelőzni. Emellett nem Te fizeted.

Ezért se értem ezt az összetörés dolgot, hogy vegyünk használtat. Ha valaki odafigyel nincs baj.

2015. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt én se értem... Én is voltam friss jogsis és soha még csak meg sem karcoltam egy autót se és senki az ismeretségi körömből.

Ha valaki úgy cserélgeti az autóit, mint az alsógatyáit és divatból ráun 2-3 évente az autójára, az tényleg ne vegyen új autót, mert sorozatosan bukni fog rajta. De aki hosszú távra tervez és 10-12 évig megtartja, annak el lehet rajta gondolkozni, szerintem. Nem hátrány ha pontosan ismered az autó előéletét, tudod hogy nem gyilkolta előtted senki, mikor mi és ilyen alkatrészre lett cserélve, stb...

2015. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Új autón ott a szervizgarancia, használt ilyenből meg megkímélten is nagyon olcsón kapható, nincs itthon piaca.

Tehát jó kérdés.

Nekem turbós van, bár kisebb is, abból nem vennék használtat.

2015. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Harmincas vagyok, és munkához kell. No nem tipikus melós autó, csak húsz kiló munkafelszereléshez.

Eddig taxival jártam, vagy kollégával.

2015. okt. 14. 17:36
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az autó viszi a pénzt, az új is, a használt is, de jó ha van :-)

A te döntsed, hogy új lesz, vagy használt..

Különböző embereknek különböző ideig tart, amíg megszokják az autót tökéletesen, érzik azt, hogy annak hol van az eleje, vége, szélessége.

Kezdő vezetőt sem kell azzal riogatni, hogy összetöri az autót, viszont arra, hogy meghúzza azt, talán nagyobb az esélye, mint egy gyakorlott vezetőnek - de ez sem törvényszerű.

A meghúzásos balesetekre sem az a leginkább jellemező, hogy másik autónak megyen neki, általában olyan apróságokon bukik, ami több rutinnal kivédhető lett volna: az út menti sövényből kiálló ág, magas padka, parkoláskor nem folyamatosan látható objektumok (pl beton kaspó, földből kiálló fél méteres vascső)


Vannak olyan vetetők, akik kezdőként sem koccannak oda semmihez, de sokan vannak, akiknek sikerül néhány extra karcot szerezni a parklolásokkal - azt neked kell tudni, hová sorolod magadat.

2015. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

" Az autó viszi a pénzt, az új is, a használt is, de jó ha van :-) "


De még jobb ha hozza is a pénzt. ;)

2015. okt. 16. 14:37
 10/17 A kérdező kommentje:

Tűzoltás képen megvettem második tulajostól, igaz még egy nagy ablakos 2007-es Ford Mondeo Ghia, bőr és automata kombit. Ha azt nem töröm/törtem, bízom benne az újat, vagy újabbat sem.


Még futok még egy kört az új, vagy újabb autók közt.

2015. okt. 17. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!