Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítség! 4 hengeres motor...

Segítség! 4 hengeres motor karburátor hangolás?

Figyelt kérdés
Üdv van egy honda cbr 400 as om 4 és 8 ezres fordulat között háromhengerezik úgy gondolom hogy a karburátort kéne behangolni szervizbe nem mondtak rá semmit hogy kezdjek bele ?

2015. okt. 14. 18:50
1 2
 1/12 lupara ***** válasza:
Ne kezdjél bele,nem tudod megcsinálni.Karburátorok lebontásával és tisztitásával kezdődik,gyári értékekre állitásával folytatják.Ezután mérőeszközre kötik,és szinkronizálják(hangolják),különböző fordulatszámokon.Ezt addig csinálják,amig az összes karburátor minden tartományban egyforma "huzattal"-sziv.A műszer állása alapján kell tudni,mikor melyik csavarhoz nyúlj,hogy egyenletes benzinellátásod legyen.A gyertyákat én végignézném,ha kell csere.Amennyiben nem javul,egyeztess a szervizzel,mint irod semmit nem mondtak.
2015. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kata kata ***** válasza:
2015. okt. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

vidd el szervizbe.


rossz hengerfej v. kopott karbi esetén beállítani se lehet.

mindent kikell pucolni, lemérni, gyárira állítani és után elkezdeni.

előtte szelephézagot is kell állítani, stb.


fuvoka kalibered, nyomatékkulcsod, hézagmérőd, stb. biztos nincs...

Azt se tudod mit hogy mérj stb...

Sok sikert...

2015. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 veterán vas ***** válasza:
Házi körülmények között cseppet sem egyszerű, pontosan összehangolni a karburátorokat. Egyáltalán biztos, hogy ez a bibi? Mit teszel, ha minden összejön, beállítod az üzemanyagot, de még mindig nem jó? Mert mondjuk a 6800-as fordulatnál jelentkező dadogás kiváltó oka, a gyújtás kimaradása a kettes hengernél? Vagy pl. tökéletesek a karbik, hajszálpontos a gyújtás, de az egyes henger sűrítési végnyomása 15%-al kevesebb mint a többié? Azon sajnos semmiféle hangolás nem segít. :(
2015. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Régebben folyadékoszloppal szoktam behangolni a karburátorokat. Mostanában vákuummérő órát használok.
2015. okt. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat... a gyertyákat már kicseréltem és a motor elvileg generáloztatava volt 50 ezer kilométernél csapágyak kuplung gyürü stb csere volt tényleg szépen jár kicsit sincs szelepes hangja meg semmi, most van benne 60 e kilométer viszont nehézkesen indul és pl a szivato ha be van húzva van hogy csak 2 henger rocog hallani hogy elkezd dadogni és rázni amikor bemelegszik van hogy kis terhelésnél 5 esetleg 6 ezres fordulatig is fel megy úgy hogy egyenletesen szépen jár viszont ahogy ráhúzok a gázra egyből átmegy 3 hengeresbe és ezt egészen 8-9 ezerig csinálja utána megint kisimul a hangja és elkezd húzni leszabájzásig 15és fél e ig így nem gondolom hogy a gyújtás hagyna ki viszont mert pl ha üresbe pörgetem a motort akk végig minden fordulaton szépen megy ha kis gázon pörög fel lassan ezekkel így gondolom a karburátor a ludas de ha más is okozhatja a hibát akkor szívesen hallgatom.... szerelőhöz nem nagyon szerettem volna vinni mert messze is van meg hát drága :/ semmiképp sem megoldható?
2015. okt. 16. 00:02
 7/12 anonim ***** válasza:

"szerelőhöz nem nagyon szerettem volna vinni mert messze is van meg hát drága :/ semmiképp sem megoldható?

"


Motorral vagy utánfutóval nincs messze semmi.

Ha drága add el és vegyél olcsóbb fentartású motort.

De megoldható, tovább tanulsz szerelőnek, veszel sok szerszámot és szerzel kis rutint.

2015. okt. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen településen laksz?
2015. okt. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
szétszedtem és alaposan kipucoltam most jelenleg jó de nem vagyok vele megelégedve :/ főleg hogy már tudom mennyit számít ha nincs jól behangolva, most gyári értékeken van de biztos lehetne jobb is... nem tökéletes. :/
2015. okt. 17. 16:31
 10/12 veterán vas ***** válasza:

Dobok egy hátast az ilyen válaszoktól: "...elvileg generálozva lett a motor..." :)


Már ne is haragudj, de ha csak elvileg generálozták Te viszont gyakorlatilag kifizetted, akkor ne csodálkozz a dadogós motoron.

2015. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!