Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hy! Hogy hogyan tudnék csinált...

Drift N-S S15 4ever kérdése:

Hy! Hogy hogyan tudnék csináltatni forgalmit vagy hogyan tudom elérni azt, hogy le tudjam műszakiztatni? Előre is thx!

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy cross motort, amit külföldön használtak, de be lett hozva és itt Magyarországon vettem meg (ugye használtan).

Szeretném műszakiztatni, rendszámoztatni, de nincs forgalmija (amit, ha jól tudok ugye a gyárból kikerülve kap a motor és végigkíséri az "élete" során) és persze kell a műszakiztatáshoz.



2015. okt. 15. 14:48
 1/9 veterán vas ***** válasza:
Nem jól tudod, a gyártónak semmi köze a forgalmi kiadásához. (cross motor esetében főleg)
2015. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"hogyan tudnék csináltatni forgalmit" ...az ilyen 3 betűs wtf/omg szavakon kívül nem nagyon jut más eszembe.....egy cross motort amúgy sem lehet forgalomba helyezni,mert ezeken általában nincsenek se tükrök lámpák stb,ami eleve feltétele lenne a forgalomba helyezésnek!
2015. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy cross motor, de a célom az lenne, hogy közúton is tudjam használni, ezért kellene rá a műszaki, de ahhoz kell a forgalmija, ami nincs.

Azért kérdeztem, hogy lehet-e csináltatni.

(amúgy műszakiban mondták, hogy azt a gyártó adja ki és elvileg nem lehet másikat csináltatni)

De szerintem meg biztosan lehet csak, hogy hogyan azt nem.

Nincs rajta lámpa stb. MINDEN lesz rajta, ami kell a műszakihoz(de most nem ez a lényeg)

2015. okt. 15. 15:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Értsd már meg,hogy a gyártó nem ad ki forgalmit!!!!!!

Forgalmit a forgalomba helyezésnél adnak!!!!Amit a gyár ad a motorral papírt az max a gépkönyv ,megy egy hasznalati utasítás...aminek az első oldala cross motoroknál általában azzal kezdődik:hogy a jarmű közúti forgalomba nem helyezhető!!!

Egyénként sem tudom,hogy gondoltad,hogy majd felszerelsz rá valami lámpát azt jónapo....mehet műszakira.....

2015. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az eredeti forgalmi engedélyt NEM a gyár adja ki, hanem ahol ÚJONNAN forgalomba helyezték a motort az a hatóság állítja ki. Ez az okmány "végleges", bármelyik másik ország hatósága csak és kizárólag akkor fog neked újat kiállítani, ha be tudod mutatni a régit.


Cross motornál 2 dolog fordulhat elő:

- Mivel ezek sporteszközök, nem gépjárművek sosem volt forgalomba helyezve. Ha sosem volt forgalomba helyezve akkor meg kell tudnod a gyártól, hogy van-e egyáltalán típusengedélye.(tippre nincs). Ha ez nincs a büdös életben nem helyezed forgalomba, csak ha csináltatsz egyedi típusengedélyt, azt meg többe kerülne, mint a motor

- Volt forgalmija külföldön, de:

2015. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

oup elküldtem, szóval:

a. Volt külföldi forgalmija, de aki behozta nem hozta vele vagy elvesztette. Ez esetben a külföldi eredeti tulaj tudná pótolni a saját hatóságánál és átadni azt neked

b. Lopott motor, ezért nincsenek okmányai. Ez esetben ne nagyon vidd hatóság környékére...

2015. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Steinberg olvasd el amit írtam normálisan, fogd fel, és utána írj és ne tereld el a szót másra, hanem a kérdésre válaszolj, ha meg csak bunkózni van kedved akkor inkább lépj tovább

2015. okt. 15. 16:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Szó sincs bunkózásról csak értelmetlen hülyeségeket írsz.....
2015. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Többen és többféle megfogalmazásban is leírtuk, hogy egyik járműgyártó sem ad a termékeire forgalmi engedélyt.

Ugyanis nem tudja, hogy melyik földrész, melyik országában fog majdan forgalomba kerülni. Az eladásra szánt új járművet, egy márkakereskedésben lehet megrendelni/megvásárolni. A vásárlást természetesen megelőzi a hivatalos üzembe helyezés ill. forgalomba állítás. Ilyenkor kapja meg az adott ország hatósági jelzéseit, és az iratokat. Nálunk ebben az NKH. az illetékes(lánykori nevén KPM) Következő állomás az okmányok kiadása, amit -sose fogod elhinni- az Okmányirodán intéznek.

DE!!!!

A cross motorokra még ez sem érvényes, mert ahogy tanult kollégáim már ezt is leírták: amelyik járművet a gyártó nem közúti közlekedésre szánta, az később, más országokban sem helyezhető forgalomba.

Tehát nem azon múlik, hogy föl tudsz-e barkácsolni előre és hátra egy-egy lámpát, vagy hogy tudsz-e valami emberi léptékű kipuffhangot eszkábálni?

Ha nem közútra készült, akkor nincs semmiféle trükközés, marad a domboldal(feltéve, hogy magánterület).

Talán így már érthetőbb....... ;)

2015. okt. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!