Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alvázvédelmet szeretnék...

Alvázvédelmet szeretnék rakatni a kocsimra. Bp-en hol csinálnak ilyet gyorsba?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt készűl el, esetleg megvárható?

És kb mibe kerül?



2015. okt. 15. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem mehet gyorsan.

1.Alvázvédelem előtt le kell tisztítani az autó alját, mert ezt a lépést kihagyva az alvázvédő a kosszal együtt lepereg, ezért alvázmosással kezdenek.

2.Az alvázmosás után meg kell száradnia mindenhol.

3.Utána ahol rozsdásodás látszik, azt lefestik rozsdaátalakítóval, mert rozsdára kenve sem sokat ér az alvázvédelem.

4.Ha ez is megszáradt, csak azután fogják befújni alvázvédővel.

5.Ennek is kell idő, amíg megszárad bizonyos minimum hőmérsékleten, és lehet az autóval menni.

Az alvázvédelem önmagában csak fél védelem, üregvédelmet is célszerű csináltatni, mert belülről is védenie kell valaminek a fémeket nem csak kívülről.

Ez az egész leggyorsabban is 2 nap.

Az alaposabb műhelyek le szokták venni a lökhárítókat, műanyag köszöböket, műa. kerékdobokat, hogy mögéjük is kerüljön a védelemből. Ez a szerelés is idő.


Van gyors és olcsó megoldás is. Amit helyben 20 perc alatt ráfúj az alvázra az autószerelő, a rücsi becenevű anyag, de az annyit is ér, amennyi időbe és pénzbe kerül.

2015. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az előttem szóló akár tankönyvbe is írhatna.


fogadd meg a tanácsát.

az ár a gúgliban megtalálható..rengeteg hírdetés van..megvárni, mint írta előttem, értelmetlen..

2015. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 joco5582 ***** válasza:

Magam részéről rohadásra hajlamos 21 éves autóval.

Bartos József újbudai műhelyét ajánlom. Ár erősen autó függő.

Én az előzőekkel nem értek egyet. Szép dolog a mosás, csak kíváncsi vagyok láttatok-e már ilyet, és ha igen azt hogy csinálják? Félek ezek a kommentek amolyan olvastam valahol és elméletben jól is hangzanak típusúak.

Mondom a példát. Már 10 éves vw csoportos autónk alja műanyag borítású. Főleg azokon a helyeken, ahol esélye van esőnek sárnak érnie. Ez alá normál esetben víz só sár nemigen mehet. Ha meg valaki öntözgeti tisztogatásra, nem hinném hogy segítene. Főleg az alábbiak miatt. Régen minden járatot hermetikusan zártak\hegesztettek. De most már "szellőztetik" a karosszériát, mert víz de legkevesebb pára így is úgy is belekerül. Ha viszont ki tud folyni, vagy ki tud száradni, nem okoz akkora gondot, mint a teljesen zárt "edényként" működő járat.

Így vagy úgy tisztításnak látom értelmét, ha valóban sáros erősen igénybevett részről beszélünk, mint pl a sárvédő. De máshol a járatokból hetekbe telne kiszárítani a nagynyomással "összevizezett" részeket, amelyek alap esetben sose érintkeznek vízzel.

Egy 20 éves autónál vegyük példának az enyémet, ott nincs műanyag borítás, ott tényleg szükség lehet ilyesmire, de kétlem hogy slaggal locsolják, egyrészt mert az nem zsírtalanít, másrészt, mert a kocsim alja sose volt sáros, nem úgy a kerékjárati ív.


És akkor mennyi egy ilyen. Autó függő. Mikor én minden évben elviszem felfrissíteni a kritikus részeket. Küszöb, kerékjárati ív stb, mindíg akad egy két javítani való. Ezeket pl Bartos úr nem tömi ki, hanem kivágja, javítja - majd jön rá a festék.

Egy száraz napon bevitt kocsi kritikus elemeit úgy mint kerékjárat alváz hátsó részei bármikor jó minőségben megcsinálják.

Remélem segítettem

2015. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első voltam és van a családban ilyen tevékenységgel is foglalkozó műhely (elsősorban autószerelő műhely).

Előfordult már, hogy egy jól beburkolt aljú újabb VW alól a műanyagokat leszedve látszott a sár belül. Mert nem védenek hermetikusan a burkolatok, a víznek meg nem feltétlenül kell nagy nyomás, hogy bejusson. Nem olyan veszélyesen nagy nyomásról van itt szó, ami ujjakat vág le, vagy ami a szigeteléseket szétszedné.

A Bartos Úr sem hinném, hogy a koszra, sárra szokott festeni.

2015. okt. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 joco5582 ***** válasza:

Nem valóban, de azért nem kell túlmisztifikálni sem. Meg kell mutatni annak akiben van bizalma. Minél előbb annál jobb.

Remélem segítettem

2015. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!