Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1999 Ford Focus 1.8 TDDI...

1999 Ford Focus 1.8 TDDI turbó csere?

Figyelt kérdés
Gyári turbót cserélném nagyobbra! Aki tudna segíteni motor tuning célból azt meghallgatnám :) Bármi jöhet!

2015. okt. 17. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Nem érdemes vele kínlódni.

Nekem is volt olyan diesel Focusom, ezüst színű kombi - és elég volt a 90 lóerő a közlekedéshez.

Annyi pénzt, amiből tényleg gyorsabbá lehetne tenni nem éri meg rááldozni egy 16 éves autóra - tedd félre a lóvét, jó lesz a következő kocsira. Vagy ezt karosszériáztatni a következő műszaki előtt.

2015. okt. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Előző igazat szólt. Egy csippel tudsz rajta 40%-ot huzni. Azzal már rendesen szét lehet hajtani az egészet turbócsere nélkül is. De szerintem inkább költsd a futóműre meg a fékekre. Van egy haverom vett egy egyhármas szuzukit matricás kívánságlista az oldalán, -most veszek hozzá első ledes lámpákat-

-Mi a f..nak?-monddom. Beleültem €s a lengésen nem csillapított semmi.

Csempe a falon az van!

2015. okt. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat! A kocsi szerkezetileg egyben van :)

Kovetkezonek JTD neztem ki hatha azokkal lehet valamit csinalni :)

2015. okt. 21. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindegyikkel lehet valamit kezdeni, még a kétütemű Trabantot is lehet tuningolni. A kérdés, hogy van-e értelme egyáltalán.


Át lehet írni (íratni hozzáértővel jó pénzért) a motorvezérlőt, fel lehet rakni egy nagyobb turbót, injektorokat cserélgetni stb stb.

Ugye ezek pénzbe kerülnek és elérsz velük valamilyen hatást. Szerintem 130-160 ezer forint között megoldható a motorvezérlő átprogramozása, az 20-25 lóerő nyereség maximum. Utána neki lehet állni emelni a turbonyomást, bár nem is emlékszem milyen turbo volt rajta gyárilag. De ha belemész a cserébe, akkor ott megint 150-200e környéke, de hozzá kell még nyúlni a befecskendezéshez, a kipufogóhoz, esetleg az intercoolerhez, A végére lehet fél millió forint ráköltésével egy 140 lóerős Focusod.


Nézz körül, hogy milyen autókat tudnál venni, ha ezt eladnád, hozzátennél még 400-at, 100-at meg félretennél a vásárlás utáni cserékre/javításokra.


Na meg mennyit ér most a Fóka? Gondolom olyan 500-700e között. Amit ráköltesz, azt nem fogod viszontlátni soha, sőt az eladást inkább megnehezítheti.

2015. okt. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!