Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Passat, Audi A6,...

Volkswagen Passat, Audi A6, Skoda SuperB vagy Ford Mondeo a jobb? Előny, hátrány, fenntartási költségek, megbízhatóság? Mindegyikből a 2004/2005-ös, max.10-11 éves modellekre gondolok.

Figyelt kérdés
Árban és méretben nagyjából azonosak.

2015. okt. 18. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Háát, a Skoda Superb és a VW Passat nagyon hasonló, méretben is egyformák, rengeteg alkatrész is egyezik, tehát mondhatni azonos a fenntartásuk és a megbízhatóságuk.

Audi A6 már nagyobb kicsivel, de drágábban fenntartható is, még a 2.0 TDI-vel is. Drágább a futóműve és a motornál is bizonyos dolgok nem passzolnak a VW-től, ezért drágább lehet. De azért nem kell milliomos legyél hogy fenntarts egy 2.0 TDI vagy akár 3.0 TDI A6-os mint ahogy azt sokan gondolják.

Ford Mondeo szerintem alulmarad minőségben a másik háromtól (a VW-től és Auditól mindenképp) és a TDCI-nek vannak betegésgei is, befecskendező pl elég könnyen megy tönkre, de a magasnyomású is. Mondjuk ez bármelyik dízelre érvényes, de a Fordnál fokozottan.

Feltételezem hogy dízelt akarsz venni, mert ezeknek 90 százalékuk dízel. Benzinmotor nem nagyon illik egyikbe sem, esetleg a Fordba.

Mindent összevetve a VW Passat/Skoda Superb lenne a legjobb választás.

2015. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor az Audi meg a Ford kilőve...


Motorikusan a vw és a Skoda azonos, de esetleg van még más küldönbség?

2015. okt. 18. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

A jelenlegi VW botrány miatt hamarosan drasztikusan csökkenni fog a Fosvágenek/Skodák/Audik ára. Ha mindenképpen azt akarsz venni, szerintem várj egy kicsit vele.


Én személy szerint Fordos vagyok, egy 20 éves, 1.8-as benzines öreglány büszke tulaja, 400.000km-el és bontatlan motorral. Ez már a dízelek között is szép eredmény, de benzinnél nem sok márka képes erre.

2015. okt. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy emiatt lemenne az áruk. Esetleg az új autóknak valamelyes, még ha nem is sokkal; de a használt autókat kétlem. Ez amúgy se olyan nagy hiba, nem a tulajnak lesz belőle kára, hanem a környezetnek.
2015. okt. 19. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:

3-mas

Most le kellett volna zuhanjon az áruk, ha eddig nem esett le, akkor ezután sem fog, mert lassan kezd unalmassá válni a téma, éppen azt figyeltem hogy kb egy hete már nem nagyon boncolgatják a témát. Még az új VW-knek sem csökkent az ára, pedig azok érintettek az ügyben.

2015. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Típushibákat tudtok?
2015. okt. 23. 18:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyiksem rossz választás, nekem Skoda Superbem volt, 2005-ös.

1.9 PD TDi 101 lovas motorral. Ahhoz képest elég jól megy, alulról nagyon jól húz. Fogyasztás átlag 5,6 liter volt nálam. Fenntartási költsége nem sok, igazából a kötelező dolgokon kívül 5000 forintot kellett rá költeni. Én márkaszervizbe hordtam, így nem volt olcsó, de megfizethetetlen se.

Kényelmes, hatalmas hely van benne. Én csak ajánlani tudom.

2015. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!