Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtőfolyadék csere leeresztő...

Hűtőfolyadék csere leeresztő csavar nélkül?

Figyelt kérdés

'94-es Twingo-m van, és nyáron vízzel ment, mert sokszor kinyomta magából a hűtőfolyadékot, és vízzel pótoltam. A hibát kijavítottam, de ősz van, szóval kell bele fagyálló. A leeresztő csavar viszont be van állva, lehetetlen kiszedni, a fejét az előző tulaj elnyalta.

Most ott tartok, hogy a hűtő alsó csövét levettem, leeresztettem a vizet, kijött 2,5 liter. Beraktam a helyére két liter tömény fagyállót, meg kb. fél liter vizet (desztvíz nyilván). Ez a benne maradt további 2,5-3 liter vízzel már jó arányt kell, hogy adjon. Viszont gyanítom, hogy ha a termosztát nem kapcsol át, akkor nem fog egyenletesen elkeveredni az egész 5-5,5 liter folyadék, vagy nem így van? Tudnátok ajánlani további teendőket, hogy elkeveredjen tökéletesen? Pár napon belül le tudom fokolni.



2015. okt. 18. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha eléri az üzemi hőmérsékletet akkor nyit a termosztát,szóval járasd legalább addig amíg bekapcsol a hütőventillátor. Add rá a fűtést is,akkor bekeveredik a fűtőradiátor vize is .Járasd így. Ha van légtelenítő csavar rajta valahol fent a vízkörben, akkor azt illik kinyitogatni,amíg buborékmentesen nem folyik a víz belőle .
2015. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A légtelenítést azt hiszem sikeresen megcsináltam. A fűtés jó tipp, köszönöm. Bekapcsolt ventilátorral járattam már 1-2 percet, csak ilyenkor keveredik az egész? Mert akkor lehet, hogy többet kell járatnom járó ventilátorral.
2015. okt. 18. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a hütőventi bekapcsol az azt jelenti hogy a termosztát biztos nyitva van teljesen,szóval keveredik az egész. Ha le van légtelenítve akkor mehetsz nyugodtan utadra, akkor fog igazán keringeni a víz hiszen a vízpumpa akkor sokkal jobban forog.
2015. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!