Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak Mercedes W123,...

Első autónak Mercedes W123, W140 vagy esetleg W126?

Figyelt kérdés
A keret 5000 € + honosítás, 123-asból 300 D-t szeretnék, 5 sebességes kézi váltóval. W140-be csak automata van, ezért attól tartok kicsit, ebből 350 TD-re gondoltam. 126-ból szintén. Mindenképpen Mercedes-t szeretnék, idáig a családban csak azok voltak/vannak és magamnak is szeretnék egyet. Ennyi pénzért lehet normális állapotút találni? Valamint a 300 D-vel a 123-as mennyire dinamikus? - 88 lóerős.

2015. okt. 18. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha már belevágsz, akkor legyen igazán Merci, vagyis S-klass. A W123-mat ki is zárjuk így.

A w126-ost sokan az utolsó igazi Mercedesnek tartják, főleg megbízhatósági szempontból, meg formája alapján is, stb. Mások (én is) a W140-et tartják az utolsó igaz Mercinek. Hát tény hogy a W140 sokkal rizikósabb már, mondhatni a modern kor terméke már. Viszont ebből még nincs kispórolva semmi, olyan mint egy tank. Az automatától ne félj, ilyen autóba automata való. A W140-ben nem is a mechanikával lesz baj, hanem az elektronika szokott szórakozni, enyhén szólva is túlbonyolított autó. Mondjuk én bevállalnék egy W140-et csak nem tudom hogy 5000 euróért milyet lehet kapni, de szerintem már vannak tűrhetőek. Vagy ha félsz a rizikótól, akkor inkább W126, neked azért is jobb lenne, mert az klasszikusabb meg minden, a W140 meg mai napig túlzottan hivalkodó autó, a 90-es években mindenki rettegett a nagy fekete W140-től, és mai napig megvan ez a hangulata. Feltételezem hogy fiatal vagy, szóval nem állna jól neked egy ilyen autó.

Tehát marad a W126, én azt ajánlom. Csak tudd, hogy ha abból dízelt veszel, az nagy valószínűséggel benzinesből volt átépítve, szóval jól nézd meg milyen motor van benne.

2015. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, még gondolkozok...
2015. okt. 26. 17:38
 3/5 SándorÚr ***** válasza:
0%
baszus S osztály első autónak te normális vagy? Első autónak elég legyen egy w168 maximum 1500 euróért mindennel együtt, aztán ha már elég magabiztos a kezdő úrvezető akkor esetleg jöhet a C osztály
2015. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért ne? Legalább hozzászoknék a nagy autóhoz...
2015. nov. 6. 20:51
 5/5 anonim válasza:
Na mit vettél?
2023. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!